DAJ CYNK

Jabra Elite 85t: półotwarte słuchawki True Wireless z wyjątkowym ANC

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3855

Jabra Elite 85t Titanium Black

Duńska firma Jabra zapowiedziała półtora nowego produktu. W październiku na rynek wejdą świetnie rokujące słuchawki Jabra Elite 85t, ale spora niespodzianka czeka też posiadaczy Jabra Elite 75t.

Jabra Elite 85t – półotwarte słuchawki z ANC

Słuchawki Jabra Elite 85t miały być zaprezentowane podczas targów IFA w Berlinie, ale premiera przeniosła się do internetu. Nie zmienia to faktu, że Duńscy inżynierowie dokonali kilku cudów. Jabra Elite 85t to półotwarte słuchawki typu True Wireless z aktywnym tłumieniem dźwięków z zewnątrz.

Jabra Elite 85t powstały przy współpracy z użytkownikami i potencjalnymi nabywcami słuchawek bezprzewodowych. Klienci chcą przede wszystkim komfortu i ładnej, kompaktowej obudowy. Druga sprawa to ANC – ankietowani to uznali za niezbędny element słuchawek True Wireless. Oczywiście nie chcą kompromisu. Tłumienie hałasu z zewnątrz nie może odbywać się kosztem wygody noszenia.

Jabra Elite 85t

Dlatego Jabra Elite 85t pozwalają wybrać, ile hałasu zostanie przepuszczone (5 ustawień) i ile zostanie zablokowane (2 ustawienia). Co ciekawe, w tych słuchawkach znajduje się osobny czip, odpowiedzialny za przetwarzanie dźwięku na potrzeby ANC. 6-milimetrowy przetwornik został zamieniony na 12-milimetrowy. Mimo tego słuchawki są tylko o 1 mm dłuższe i 1 g cięższe niż Jabra Elite 75t. W zasadzie trudno je od siebie odróżnić.

Zobacz: Jabra prezentuje Elite 75t - słuchawki prawdziwie bezprzewodowe czwartej generacji

Do tego każda ze słuchawek ma dwa mikrofony w środku i na zewnątrz, co pozwala na zaawansowane usuwanie dźwięków otoczenia. Dzieje się to przy półotwartej konstrukcji, która nie daje efektu zatkanego ucha i nie generuje podejrzanych pogłosów. Mikrofony pozwalają też prowadzić rozmowy telefoniczne bez odgłosów wiatru.

W zestawie znajdziemy trzy rozmiary owalnych, silikonowych nakładek na słuchawki. Jabra przeanalizowała dziesiątki tysięcy kształtów ludzkich uszu, by znaleźć optymalny kształt i wybrać rozmiary nakładek. To nie koniec personalizacji. Aplikacja Jabra Sound+ pozwala przeprowadzić mini-audiometrię i dopasować ustawienia equalizera do indywidualnego słyszenia każdego z użytkowników.

Jabra Sound+

Wisienką na torcie jest ładowanie bezprzewodowe Qi w etui słuchawek. Jabra Elite 85t działają 5,5 h z włączonym ANC i 7 h bez niego. Etui ma akumulator ładujący je na dalsze 19,5 godziny standardowej pracy. Słuchawki mają certyfikat odporności IPX4 i są objęte 2-letnią gwarancją.

Zobacz: Test Jabra Elite 85H - wygodne i bogato wyposażone słuchawki z potężną baterią

Słuchawki będą dostępne w cenie 219 euro pod koniec października. Na początku pojawią się tytanowe, nieco później czarne, złote i miedziane.

Drugie życie Elite 75t

Popularny model Jabra Elite 75t ma tylko dwa mikrofony na zewnątrz, mimo tego udało się i ten sprzęt zmusić do aktywnego tłumienia. ANC Działa dobrze szczególnie z niskimi częstotliwościami. Oprogramowanie wymaga jeszcze doszlifowania, ale udało się to zrobić.

Zobacz: CES 2020: Jabra Elite Active 75t, czyli douszne słuchawki w wersji sportowej

Każdy, kto ma już te słuchawki, będzie mógł niebawem wypróbować ANC. Wystarczy zaktualizować ich oprogramowanie z użyciem aplikacji Sound+. ANC nie ma zaawansowanych funkcji – można go tylko włączyć i wyłączyć – ale to dobry start dla kogoś, kto jeszcze nie sprawdzał, jak działa aktywne tłumienie. To też dobre wyjście dla osób, które jednak wolą zamkniętą konstrukcję słuchawek True Wireless.

Co ważne, słuchawki Jabra Elite 75t będą wciąż dostępne w sprzedaży i nie podrożeją, mimo że ich możliwości znacznie się zwiększyły.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Jabra

Źródło tekstu: wł., Jabra

Przewiń w dół do następnego wpisu