DAJ CYNK

Inteligentny odkurzacz jako dzieło sztuki - przesada czy właściwy trend?

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4111

iRobot Roomba Anna Halarewicz

iRobot zaprezentował specjalną wersję robota odkurzającego Roomba s9+, które zostało ozdobione odręcznymi grafikami polskiej ilustratorki Anny Halarewicz. Urządzenie  zostanie przekazane na licytację, z której środki trafią na cele charytatywne.

iRobot x Anna Halarewicz

iRobot jest producentem najpopularniejszych robotów sprzątających na świecie. Odkąd firma została założona 30 lat temu, przyświeca jej cel tworzenia produktów, które niosą ludziom realną pomoc - tak przynajmniej twierdzi amerykański producent. Produkty iRobot od 2019 roku są również dostępne w Polsce, sprawą autoryzowanego importera i dystrybutora, spółki DLF. Wtedy światło dzienne ujrzała idea współpracy marki z polskimi artystami. Tworzą oni wyjątkowe wersje produktów marki iRobot, które przekazywane są na aukcję wspierającą akcję charytatywną w Polsce. W pierwszej edycji kolaboracji „iRobot x …” wizja iRobota Roomba i7+ autorstwa Mateusza Sudy spotkała się z doskonałym przyjęciem i została zlicytowana za kwotę przekraczającą siedem tysięcy złotych, czyli dwukrotnie więcej niż wynosi cena sklepowa.

Zobacz: [Aktualizacja] Roomba tworzy mapy domów, które mogą być łakomym kąskiem dla innych
Zobacz: iRobot wprowadza nową aplikację iRobot Home i system domowej inteligencji iRobot Genius

W 2020 roku organizator akcji do współpracy zaprosił cenioną ilustratorkę modową, Annę Halarewicz. Rozwinięciu uległa również formuła akcji, bowiem na efekt końcowy wpływ mieli fani marki iRobot w Polsce. Dostali oni możliwość głosowania w mediach społecznościowych firmy na jedną z trzech propozycji autorki.

iRobot Roomba Anna Halarewicz foto

- Przedstawiłam trzy projekty dając też szansę odbiorcom, aby sami zdecydowali, który projekt najbardziej przypadł im do gustu. Przyznam, że wizja, która zwyciężyła była dla mnie sporym wyzwaniem. Wszystko to przez linearyzm grafiki, który implikował konieczność skupienia się na szczegółach.

- powiedziała Anna Halarewicz

Anna Halarewicz w swoich pracach stawia na wizerunek kobiet oraz emocji, które im towarzyszą. Z tego powodu wizja iRobota Roomba s9+ autorstwa ilustratorki stanowi kolejne rozmyślania nad płcią piękną. Dopełnieniem projektu iRobot x Halarewicz są artystyczna sesja fotograficzna autorstwa Arkadiusza Budkiewicza oraz materiał filmowy, za który odpowiada Konrad Koterba.

iRobot Roomba s9+

Roomba s9+ to najnowszy model w ofercie firmy iRobot. Robot został wyposażony w istny arsenał rozwiązań, których zadaniem jest podniesienie efektywności tego urządzenia. Jest to między innymi sensor 3D, który stale analizuje to, co znajduje się przed robotem, by jeszcze lepiej odpowiadać na warunki otoczenia i efektywniej sprzątać w rogach. Jest tu również wymienny filtr, który powinien zamknąć w zbiorniku robota 99% cząsteczek pleśni, pyłków i alergenów roztoczy kurzu. Wygodnym rozwiązaniem, również dla alergików, jest stacja Clean Base, która znajduje się na wyposażeniu standardowym iRobota Roomba s9+. Dzięki niej można zapomnieć o opróżnianiu zbiornika robota na długie tygodnie, ponieważ zebrane zabrudzenia są automatycznie zasysane do instalowanego w stacji worka.

iRobot Roomba s9+

Kolejne rozwiązanie to iAdapt 3.0. Technologia ta odpowiada za nawigację Roomby s9+ w pomieszczeniach. Pod względem wygody obsługi ważna jest opatentowana technologia Imprint Smart Mapping. Dzięki niej Roomba zna rozkład mieszkania, co pozwala na lepsze dopasowanie harmonogramu pracy robota do naszych potrzeb. Możemy na przykład wykluczyć sypialnię z planu odkurzania w sobotni czy niedzielny poranek.

Produkty iRobot są stale rozwijane, włącznie z aplikacją na urządzenia mobilne. Dzięki nowej platformie Genius, apka iRobot HOME oddała w ręce użytkowników nowe możliwości. Za jej pośrednictwem roboty z systemem iAdapt 3.0 są w stanie rozpoznać poszczególne meble, abyśmy mogli wysłać je do pracy tylko w ich okolicy. A to tylko ułamek możliwości.

Zobacz: Viomi V2 Pro Cleaning Robot V-RVCLM21B - wół roboczy firmy Xiaomi, który pokonuje droższą konkurencję
Zobacz: Odkurzacz i mop na kółkach: Test Roborock S5 Max

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: iRobot

Przewiń w dół do następnego wpisu