DAJ CYNK

Viomi V2 Pro Cleaning Robot V-RVCLM21B - wół roboczy firmy Xiaomi, który pokonuje droższą konkurencję

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 47145

Viomi Cleaning Robot V-RVCLM21B widok ogólny przy ścianie

Lubicie sprzątać? Ja też nie bardzo. Na szczęście do niektórych czynności z tym związanych można wykorzystać automatyczne urządzenia. Jednym z nich jest robot sprzątający należącej do Xiaomi marki Viomi, który działa zarówno na sucho, jak i na mokro. Do moich testów trafił model Viomi V-RVCLM21B (Viomi V2 Pro Cleaning Robot). A ponieważ mam w całym domu jednolitą powierzchnię podłogi, niepoprzedzielaną progami czy innymi tego typu przeszkodami, użycie samobieżnego odkurzacza sprawdza się tu doskonale. Na co dzień używam produktu firmy iRobot, więc w poniższej recenzji, do której przeczytania i komentowania zapraszam, będę czasem porównywał oba urządzenia. Już teraz mogę jednak napisać, po doświadczeniach z tymi odkurzaczami, że wyższa cena i renomowany amerykański producent wcale nie muszą iść w parze z wyższą jakością.

Wygląd i specyfikacja

Robot sprzątający marki Viomi ma średnicę 350 mm i wysokość 94,5 mm, całość waży 3,27 kg. Z górnej powierzchni urządzenia wystaje okrągły radar laserowy, za pomocą którego odkurzacz bada otoczenia, a także dwa przyciski. Jeden z nich służy do włączania/wyłączania robota oraz ręcznego inicjowania procesu sprzątania. Drugi z przycisków przyda się między innymi podczas konfiguracji połączenia z siecią Wi-Fi.

Viomi Cleaning Robot V-RVCLM21B góra

Viomi Cleaning Robot V-RVCLM21B radar laserowy

Na spodzie Viomi V2 Pro znajduje się trójramienna szczotka boczna, szczotka "tocząca", która odprowadza śmieci do zbiornika, oraz trzy kółka jezdne. Tu znajduje się również zaczep do mocowania elementu mopującego. Przy krawędzi w przedniej części urządzenia znajdują się 4 czujniki.

​​Viomi Cleaning Robot V-RVCLM21B spód

Bok odkurzacza to zajmujący połowę obwodu czujnik zderzeniowy oraz dwa złącza służące do ładowania odkurzacza. Za ich pomocą robot sprzątający Viomi styka się ze stacją ładującą.

​​Viomi Cleaning Robot V-RVCLM21B styki elektryczne

Podstawowe parametry Viomi V-RVCLM21B:

Robot sprzątający:

  • Średnica: 350 mm, wysokość: 94,5 mm, masa: 3,27 kg,
  • Napięcie znamionowe: 14,8 V,
  • Moc znamionowa: 33 W,
  • Pojemność akumulatora: 3200 mAh.

Stacja ładująca:

  • Wymiary: 153,9 x 74,6 x 99,5 mm,
  • Moc znamionowa: 24 W,
  • Wejście/wyjście: 20 V / 1,2 A.

W zestawie z robotem znajdują się dwa zbiorniki, montowane wewnątrz urządzenia (po otwarciu klapy stanowiącej górną część obudowy). Pierwszy ze zbiorników służy do zbierania kurzu i innych śmieci, drugi to tzw. 2w1 – część zbiornika jest wydzielona na wodę do wycierania na mokro. Do testów otrzymałem dodatkowy zbiornik, który mieści tylko wodę. Z nim robot może służyć tylko do wycierania na mokro (brak zbiornika na kurz).

​​Viomi Cleaning Robot V-RVCLM21B akcesoria

W opakowaniu znajdziemy też plastikowy element to mocowania ścierki do odkurzacza (mop), dwie ścierki i dwie szczotki boczne. Jest również wspomniana wcześniej stacja ładująca oraz zasilacz sieciowy.


Robot sprzątający Viomi został nam udostępniony do testów przez GeekBuing, za co dziękuję w imieniu redakcji TELEPOLIS.PL. Sklep zaprasza na specjalną promocję dostępną z kodem rabatowym NNNzlt.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak

Przewiń w dół do następnego wpisu