DAJ CYNK

IKEA zrobiła pieruńsko ciekawy sprzęt. Kupisz za grosze

Piotr Urbaniak (gtxxor)

Sprzęt

IKEA zrobiła pieruńsko ciekawy sprzęt. Kupisz za grosze

IKEA wprowadza do oferty nowy produkt z kategorii elektroniki użytkowej. To głośnik Bluetooth z serii Vappeby, którego bezdyskusyjną zaletą jest niska cena. 

Szwedzka sieć już kilkukrotnie robiła podejście do taniej elektroniki, więc nowość nie powinna nikogo dziwić, ale na pewno jest warta odnotowania w kajecie. Przede wszystkim dlatego, że sugerowana cena detaliczna wynosi zaledwie 15 dol. (ok. 81 zł z VAT).

W zamian mamy otrzymać sprzęt, który, jak przekonuje producent, dostarczy satysfakcjonującą jakość dźwięku w każdym możliwym miejscu. W dodatku nie da się zbyt łatwo uszkodzić.

IKEA Vappeby to niedrogi, ale funkcjonalny głośnik Bluetooth

Prostopadłościenną obudowę głośnika wykonano z tworzywa sztucznego, pokrytego dodatkowo silikonem, by zwiększyć odporność na uderzenia i upadki. Prócz tego urządzenie posiada sznurek do zawieszenia i jest dostępne w trzech kolorach: czarnym, czerwonym oraz żółtym.

IKEA zrobiła pieruńsko ciekawy sprzęt. Kupisz za grosze

Co prawda dokładnej specyfikacji nie ujawniono, ale żywotność wbudowanego akumulatora, o ile ograniczymy suwak głośności do 50 proc. skali, wynosi ponoć nawet 80 godz. Vappeby, dzięki certyfikatowi IP67, jest przy tym względnie odporny na zabrudzenie czy zachlapanie.

Pewną ciekawostką, zwłaszcza w tym przedziale cenowym, jest możliwość zakupu dwóch jednostek i sparowana ich w konfigurację stereo. Za to nikogo już raczej nie zdziwi obecność złącza USB-C. Zresztą, podobnie jak brak ładowarki w zestawie.

Kiedy dokładnie Vappeby pojawi się w sklepach, nie wiadomo. Ale producent poinformował już o formalnej premierze i deklaruje, że prezentowany sprzęt kupimy gdzieś w kwietniu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: MrWinn / Shutterstock

Źródło tekstu: Materiały prasowe, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu