DAJ CYNK

Hisense pokazał telewizory na 2023 rok

Marian Szutiak

Sprzęt

Hisense pokazał telewizory na 2023 rok

Firma Hisense pokazała w Warszawie swoje tegoroczne portfolio nowych urządzeń. Wśród nich znalazł się między innymi Laser TV 4K L9H oraz cztery telewizory z technologią miniLED.

W salonie jak w kinie

Technologia Laser TV zdobywa coraz większe grono fanów. Telewizja laserowa to połączenie projektora 4K ultrakrótkiego rzutu z możliwościami oferowanymi przez tradycyjne telewizory Smart TV. Tegoroczna generacja produktów Hisense – seria L9H – ma zagwarantować jeszcze lepszą jakość obrazu. Telewizor dostępny jest w dwóch rozmiarach – 100 oraz 120 cali.

Nowa odsłona Laser TV firmy Hisense to jeszcze lepsze wrażenia audiowizualne. Modele 100L9H oraz 120L9H obsługują formaty Dolby Vision oraz HDR10+, które odpowiadają za bogatszy kontrast, wysoką jasność oraz szeroką paletę barw. Technologia Dolby Vision zapewnia większą liczbę tonów pomiędzy scenami ciemnymi i jasnymi, dzięki czemu obraz jest bardziej wyraźny i realistyczny, a widz może dostrzec więcej szczegółów. Z myślą o najlepszych efektach kinowych seria L9H została wyposażona w tryb Filmmaker, który wyświetla obraz w taki sposób, w jaki chciał przedstawić go reżyser. Dzięki temu oglądany film jest zgodny z oryginałem bez dodatkowych filtrów.

Hisense Laser TV

Nieodłącznym elementem Laser TV 4K L9H jest laserowy projektor ultrakrótkiego rzutu, wykorzystujący technologię Trichroma. Generuje ona trójkolorowy obraz, dzięki czemu uzyskujemy lepsze odwzorowanie barw i jednolitą jasność. Laser Trichroma zapewnia pokrycie barw BT.2020 na poziomie 107%, wyświetlając ponad miliard kolorów. Kupując jeden z modeli Laser TV od Hisense, w zestawie otrzymujemy antyrefleksyjny ekran ALR eliminujący ponad 85% odblasków otoczenia. Dzięki temu będzie można się cieszyć seansem niezależnie od pory dnia. Co więcej, modele Hisense Laser TV 4K 120L9H oraz 100L9H osiągają jasność 3000 lumenów, która gwarantuje jasny i wyraźny obraz niezależnie od oświetlenia pomieszczenia, a wysoka jednorodność luminancji gwarantuje brak zmiany jasności obrazu przy zmianie kąta patrzenia na ekran.

Hisense Laser TV widok ogólny

Nowe telewizory Hisense miniLED 

Technologia miniLED to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań dostępnych na rynku. Charakteryzuje się najwyższej jakości obrazem, wiarygodnym odwzorowaniem kolorów oraz wysokim kontrastem. Panel telewizora typu miniLED stworzony jest z wielu małych diod, które tworzą strefy lokalnego wygaszania . Zastosowanie niewielkich rozmiarów diod pozwala na stworzenie większej liczby stref, co wpływa na lepszą kontrolę jasności, większy kontrast oraz głębszą czerń

Marka zaprezentowała 4 serie nowych telewizorów z technologią – UXKQ, U8KQ, U7KQ oraz U6KQ. Najwięcej emocji powinnna wzbudzić seria UXKQ, wyposażona w panel miniLED X. Jak informuje producent, to najbardziej innowacyjny panel w tej kategorii, który jest gwarancją najwyższej jakości obrazu, dzięki nawet ponad 5000 lokalnym strefom wygaszania. Seria UXKQ dostępna jest w dwóch rozmiarach – 65” i 85”. Ekrany oferują kolejno 1456 lokalnych stref wygaszania (65”) oraz aż 5184 lokalnych stref wygaszania (85”), a także jakość szczytową o wartości 1500 nitów (65”) i 2500 nitów (85”). Modele 65- oraz 85UXKQ wyposażone zostały w matrycę o częstotliwości odświeżania 144 HZ w trybie Game Mode PRO, która sprawdzi się nie tylko podczas seansów kinowych, ale i w grach video. Obydwa modele obsługują formaty Dolby Vision IQ i HDR10+ Adaptive, a także Dolby Atmos, dzięki czemu zapewniają najlepsze wrażenia audiowizualne.

Hisense UXKQ spec

Hisense UXKQ

Seria U8KQ to udoskonalona wersja zeszłorocznej linii U8HQ, która została nagrodzona nagrodą EISA Awards. W tegorocznej ofercie znajdziemy model 55-,65- oraz 75-calowy. Wszystkie wyposażone zostały w panel miniLED PRO, który gwarantuje od 672 do 1056 lokalnych stref wygaszania. Szczytowa jasność modeli 65 oraz 55 cali to aż 1500 nitów. Podobnie jak seria UXKQ, seria U8KQ obsługuje format Dolby Vision IQ, HDR10+ Adaptive oraz Dolby Atmos. Dodatkowo cała seria została wyposażona w matrycę o częstotliwości odświeżania 144Hz Game Mode PRO, która zapewnia płynność obrazu zarówno podczas oglądania filmu, jak i podczas gry na konsoli.

Hisense U8KQ spec

Trzecim przedstawicielem rodziny miniLED firmy Hisense jest seria U7KQ, wyposażona w tradycyjny panel miniLED. W ofercie znajdziemy model 55-, 65- oraz 75-calowy, które kolejno oferują 240, 384 oraz 512 lokalnych stref wygaszania (modele zeszłoroczne – 32). Szczytowa jasność serii to 1000 nitów – o 400 więcej w porównaniu do modelu zeszłorocznego. Z myślą o najlepszych wrażeniach audiowizualnych seria U7KQ została wyposażona w technologię Dolby Vision IQ, HDR10+ oraz Dolby Atmos. Podobnie jak w przypadku serii UXKQ i U8KQ, widzowie będą mogli liczyć na płynność ruchu oraz brak smużenia, dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania – 144Hz Game Mode PRO.

Hisense U7KQ spec

Tegoroczna kategoria miniLED Hisense została również wzbogacona o serię U6KQ, którą wyróżniają wysokie parametry charakterystyczne dla tej technologii oraz przystępna cena. Seria U6KQ wyposażona jest w klasyczny panel miniLED i jest dostępna w dwóch wariantach – 55” i 65”, które gwarantują 120 lokalnych stref wygaszania (55”) oraz 192 lokalne strefy wygaszania (65”). Podobnie jak pozostałe linie miniLED, obydwa modele z serii U6KQ obsługują nowoczesne technologie audiowizualne – Dolby Vision, HDR10+  oraz Dolby Atmos.

Hisense U6KQ spec

Wszystkie nowe serie miniLED wyposażone są w automatyczne tryby, które pozwalają udoskonalić oglądany film bądź program. Wśród nich znajdziemy tryb sportowy, gwarantujący płynność ruchu, a także tryb 144 Hz Game Mode PRO – w serii UXKQ, U8KQ i U7KQ – oraz tryb Game Mode Plus w serii U6KQ, które powinni docenić fani gier video.

Hisense telewizory miniLED

Hisense E7KQ PRO 

W tegorocznym portfolio telewizorów Hisense nie zabrakło również pozycji dla miłośników wirtualnego świata gier video. Z myślą o nich zaprezentowana została seria E7KQ PRO dostępna w trzech rozmiarach – 55”, 65” oraz 75”. Panele QLED, zastosowane w tej linii, opierają się o technologię Quantum Dot Colour, wykorzystującą kropki kwantowe do wyświetlenia wysokiej jakości obrazu, który charakteryzuje niezwykle szeroka paleta barw oraz wiarygodnie odwzorowane kolory. Za odpowiednie podświetlenie obrazu w każdej jego części odpowiada technologia Direct Full Array, zapewniająca wysoki kontrast natywny, nawet w pełni oświetlonym pokoju.

Hisense E7KQ Pro

Modele 55-, 65- oraz 75E7KQ Pro powinny się sprawdzić jako telewizory do gamingu, dzięki panelowi 4K o częstotliwości odświeżania 120Hz, który dodatkowo dzięki funkcji ALLM po podpięciu konsoli wykrywa urządzenie i uruchamia tryb Game Mode PRO 144 Hz. Seria E7KQ PRO jest także wyposażona w technologię VRR (zmienna częstotliwość odświeżania), dzięki której w trybie przeznaczonym do wirtualnej rozrywki częstotliwość odświeżania wynosi aż 144Hz przy rozdzielczości UltraHD. Natomiast zmieniając rozdzielczość na FullHD, będziemy mogli cieszyć się częstotliwością odświeżania na poziomie aż 240Hz. Zwiększenie częstotliwości odświeżania możliwe jest dzięki technologii Hardware Super Resolution, która zwiększa liczbę klatek na sekundę. Linia E7K PRO otrzymała certyfikat standardów AMD FreeSync Premium oraz Premium PRO , które potwierdzają jakość telewizorów dedykowanych gamingowi.

Hisense E7KQ Pro spec

Inne telewizory Hisense

W 2023 roku Hisense wzbogacił o nowe modele również kategorię QLED. Marka zaprezentowała telewizory z serii A7KQ (dostępna w rozmiarach od 43” do 65”), A6KQ (dostępna w rozmiarach od 43” do 85”) oaz A5KQ (dostępna w rozmiarach 32” i 40”). Wszystkie trzy serie wykorzystują technologię Quantum Dot Colour, która jest gwarancją wysokiej jakości obrazu i szerokiej palety barw. Dla zapewnienia jak najlepszych wrażeń wizualnych, modele z serii A7 i A6 wyposażone zostały w technologię Dolby Vision oraz HDR10+, a także w technologię DTS Virtual X, która zapewnia przestrzenny dźwięk podczas seansu. Seria A5KQ jest unikalną serią TV na rynku wyposażoną w gniazdo USB-C dla łatwego podłączenia komputera. Dodatkowo ekran może być ustawiony w pozycji lekko nachylonej do tytułu, umożliwiając komfortowe korzystanie z niego jako monitora komputerowego.

Hisense A5KQ

Zobacz: Hisense na CES 2023. O czym mówili?
Zobacz: Hisense przedstawia potężne głośniki imprezowe Party Rocker One

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl, Hisense

Źródło tekstu: Hisense