DAJ CYNK

Garmin wprowadza radar rowerowy z oświetleniem i kamerą – Varia RCT715

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Garmin wprowadza radar rowerowy z oświetleniem i kamerą – Varia RCT715

Garmin wprowadził do sprzedaży nowe urządzenie Varia RCT715, które docenią zapaleni rowerzyści. Jest to radar rowerowy z tylnym oświetleniem i kamerą. Kamera stale rejestruje otoczenie podczas jazdy i automatycznie zapisuje nagranie w przypadku wykrycia wypadku.

Garmin przedstawił wsteczny radar rowerowy z tylnym światłem – Varia RCT715. Urządzenie ma zapewnić rowerzystom spokój ducha podczas każdej jazdy, zarówno w dzień, jak i w nocy. Varia RCT715 stale rejestruje obraz wideo, jednocześnie wykorzystując technologię radarową.

Varia RCT715

Wśród nowości w modelu Varia RCT715 znalazły się: 

  • wbudowana kamera: możliwość nagrywania ostrych, wyraźnych filmów w rozdzielczości do 1080p w 30 klatkach na sekundę podczas jazdy na rowerze,
  • automatyczne nagrywanie wypadków: w przypadku wykrycia jakiegokolwiek incydentu na drodze, automatycznie zapisywany jest materiał wideo z czasu przed, w trakcie i po zdarzeniu,
  • dodatkowe funkcje aplikacji Varia: łatwy dostęp do nagrań, przesyłanie klipów i dostosowywanie ustawień kamery, takich jak nakładki z danymi.

Urządzenie Varia RCT715 zawiera także znane z poprzednich modeli technologie bezpieczeństwa dla kolarzy firmy Garmin. Wizualne i dźwiękowe powiadomienia ostrzegają o pojazdach zbliżających się z tyłu, oddalonych nawet o 140 metrów. Tylne światło jest widoczne z odległości ponad kilometra, co może ułatwić kierowcom dostrzeżenie rowerzysty jeszcze zanim radar wykryje pojazd.

Varia RCT715

Urządzenie Varia RCT715 może być używane razem z kompatybilnym licznikiem rowerowym Garmin Edge, smartwatchami Garmin lub aplikacją Varia dla inteligentnych urządzeń. Po sparowaniu ze smartfonem urządzenie łączy się z wybranymi aplikacjami innych firm, takimi jak Ride with GPS, umożliwiając rowerzystom wyświetlanie map z powiadomieniami z radaru wstecznego.

Varia RCT715

Varia RCT715 zapewnia do 4 godzin pracy baterii przy włączonym radarze i tylnym świetle w trybie ciągłym lub nocnym migającym oraz do 6 godzin przy włączonym radarze i tylnym świetle w dziennym trybie migającym – a wszystko to przy ciągłym nagrywaniu w rozdzielczości 1080p. 

Urządzenie Varia RCT715 jest już dostępne na stronie garmin.com, można je kupić w Polsce, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 399,99 euro, czyli około 1860 zł.

Zobacz: Garmin Fenix 7X Sapphire Solar – nadszedł król smartwatchy (test)
Zobacz: Garmin Instinct 2: nowa seria wytrzymałych smartwatchy sportowych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Garmin

Przewiń w dół do następnego wpisu