DAJ CYNK

Garmin Instinct 2: nowa seria wytrzymałych smartwatchy sportowych

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Garmin Instinct 2: nowa seria terenowych smart zegarków GPS do zadań specjalnych

W styczniu Garmin pokazał nowe smartwatche fenix 7 i epix, ale nie zwalnia tempa. Premiery doczekała się seria Instinct 2, w której nietrudno dostrzec inspiracje zegarkami Casio G-SHOCK. Garmin przygotował kilka wariantów swojej nowości, a do tego napakował je zaawansowanymi funkcjami, w tym ładowaniem solarnym.

Zobacz: Garmin fēnix 7 – nowa seria sportowych smartwatchy z zasilaniem solarnym

Seria Garmin Instinct 2 to wzmocnione zegarki sportowe, turystyczne i taktyczne, których koperty spełniają wojskowe standardy MIL-STD-810-G dotyczące odporności na wstrząsy i temperaturę. Ich wodoszczelność sięga statycznych 100 metrów (10 ATM). Dostępne są w dwóch rozmiarach (Instinct 2S 40 mm i Instinct 2 45 mm).

Garmin Instinct 2

Nowe modele wyposażone są w monochromatyczne, transreflektywne ekrany Memory-In-Pixel o podwyższonej teraz rozdzielczości 156 × 156 (Instinct 2S) i 176 × 176 pikseli. Wyświetlacze chroni chemicznie wzmocniona, odporna na zarysowania soczewka. 

Garmin Instinct 2

Seria Instinct 2 wprowadza też nowe kolory, takie jak limonkowy, miętowy czy makowy, ale nie brakuje sprawdzonych czerni, szarości i brązu, a także dwóch motywów kamuflażu. Powstały wersje specjalne z dodatkowymi funkcjami – Surf, Tactical oraz Dezl

Funkcje sportowe i zdrowotne

Smartwatche z serii Instinct 2 mają znaną z innych modeli zegarków Garmin funkcję multisport, która pozwala użytkownikom przełączać rodzaje aktywności w trakcie ich trwania i mierzyć ich łączny czas oraz pokonany dystans. 

Garmin Instinct 2

Funkcja wykrywania zdarzeń umożliwia wysłanie automatycznego powiadomienia do wybranych kontaktów alarmowych w razie wypadku. Powiadomienia oraz wysyłanie alertów o zdarzeniach dostępne są po sparowaniu zegarka ze smartfonem z aplikacją Garmin Connect Mobile.

Garmin Instinct 2 dostarcza większy zestaw funkcji monitorowania kondycji. Wśród nich znajdziemy m.in.: ocenę jakości snu (Sleep Score), zaawansowane monitorowanie snu oraz nową opcję Health Monitoring, która pozwala użytkownikom rejestrowanie kluczowych wskaźniki zdrowia, takich jak Body Battery, poziom stresu i tętno

Garmin Instinct 2

Dodatkowo Instinct 2 umożliwia teraz pomiar pułapu tlenowego, określanie wieku sprawnościowego, stanu wytrenowania, poziomu obciążenia treningowego oraz efektu treningu (aerobowy/beztlenowy), sugerowanego czasu regeneracji, treningi HIIT, a także może wskazywać codzienne sugestie treningowe. 

Kolejne funkcje monitorowania zdrowia i kondycji, takie jak rejestrowanie nawodnienia, czy śledzenie cyklu menstruacyjnego i ciąży są za pośrednictwem dodatków z Garmin Connect IQ.

Zobacz: Garmin epix: niesamowity smartwatch sportowy z ekranem AMOLED i GPS

Garmin Instinct 2

Inne funkcje i czas pracy

Garminy z serii Instinct 2 mają bogaty zestaw czujników, w tym wysokościomierz, wskaźnik wysokości, barometr i 3-osiowy elektroniczny kompas. Jest też GPS z prostą nawigacją, a także powiadomienia z telefonu. Zegarki Instinct 2 Solar są ponadto wyposażone w funkcję płatności zbliżeniowych Garmin Pay

Czas pracy zegarków Garmin Instinct 2 w trybie smartwatcha wynosi do czterech tygodni ciągłego użytkowania, a dzięki technologii solarnej wybrane modele Instinct 2 Solar oferują teoretycznie nieograniczoną żywotność baterii w trybie smartwatcha.  

Garmin Instinct 2

Wersje specjalne Garmin Instinct 2

Serię Instinct 2 tworzą trzy modele z dedykowanymi funkcjami: 

  • Instinct 2 Surf do sportów wodnych, takich jak surfing, windsurfing i kiteboarding, z widżetem tabeli pływów, która umożliwia bycie na bieżąco z aktualnymi warunkami na spocie. Użytkownicy mogą śledzić swoje aktywności i odtwarzać je dzięki funkcji Surfline Sessions. Zegarki Surf Edition, dostępne są w dwóch rozmiarach, z oraz bez opcji ładowania solarnego.
  • Instinct 2 Solar – Tactical Edition oferuje dedykowane funkcje taktyczne, takie jak Kill Switch, tryb Stealth, kompatybilność z noktowizorem, dwa formaty współrzędnych i tryb Jumpmaster. Dostępny jest w kolorze Coyote Tan lub czarnym.
  • Instinct 2 Dezl to wariant dla kierowców ciężarówek. Ułatwia kontrolowanie czasu podczas przerw i jazdy, jest kompatybilny z nawigacjami z serii Dezl, ma też ułatwiać prowadzenie zdrowszego trybu życia w trasie. Z myślą o charakterystyce pracy zawodowych kierowców, opracowano dla nich specjalne plany ćwiczeń.

Zegarki z serii Instinct 2 dostępne są w cenie od 349,99 euro (1571 zł) do 499,99 euro (2245 zł), w zależności od wersji.

Zobacz: Masz Galaxy Watch4? Od dziś czekaj na wielką aktualizację
Zobacz: Garmin Instinct Esports, czyli odporny smart zegarek dla graczy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Garmin

Przewiń w dół do następnego wpisu