DAJ CYNK

Posiadacze Radeonów rozczarowani. Nie są w stanie grać w Forspoken

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Posiadacze Radeonów rozczarowani. Nie są w stanie grać w Forspoken

Posiadacze starszych kart graficznych AMD Radeon mają problem. Ich karty nie są w stanie poprawnie uruchomić gry Forspoken i nie dlatego, że brakuje im mocy.

Posiadacze starszych kart AMD Radeon, którzy kupili grę Forspoken, mogli się nieco zdziwić. Najnowsza produkcja nie działa poprawnie na ich GPU. Co ciekawe, jeszcze starsze GeForce'y nie mają z tym żadnych problemów.

Forspoken nie lubi Radeonów

Problem dotyczy kart graficznych AMD Radeon z architekturą Polaris. Są to model oznaczone jako RX 400 oraz RX 500. W ich przypadku gra Forspoken albo nie uruchamia się w ogóle, albo nie jest w stanie działać prawidłowo. Wszystko dlatego, że wymaga ona obsług DirectX 12.1, czego Polarisy nie zapewniają. Co zabawne, karty NVIDIA GeForce Maxwell z 2014 roku, czyli jeszcze starsze, nie mają takich problemów.

Pewnego rodzaju pocieszeniem może być fakt, że posiadacze Polarisów tak naprawdę niewiele tracą. Forspoken okazało się grą zwyczajnie słabą. Gracze narzekają na słabą fabułę, jeszcze gorsze dialogi, nie najlepszą oprawę graficzną, a do tego fatalną optymalizację. Na Metacritic gra w wersji na PC ma średnią ocenę 1,9 pkt. Na 102 recenzje graczy aż 85 jest negatywnych.

Zobacz: Karty graficzne Radeon RX 6000 są bardziej opłacalne od serii RX 7000
Zobacz: Trik z farbą. Handlarze elektroniki szrot sprzedają jako nówkę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Jack Skeens / Shutterstock.com

Źródło tekstu: wccftech

Przewiń w dół do następnego wpisu