DAJ CYNK

AMD Ryzen Threadripper Pro wreszcie trafią do konsumentów

Dodane przez: ArecaS

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3193

AMD Threadripper Pro

Wśród zapowiedzi AMD podczas targów CES 2021 pojawiła się jeszcze jedna warta uwagi zapowiedź. Wysokowydajne procesory AMD Threadripper Pro po okresie ograniczonej dostępności trafią w końcu na rynek konsumencki.

AMD Threadripper Pro to układy serwerowe, pozycjonowane w ofercie producenta pomiędzy klasycznymi Threadripperami oraz procesorami AMD Epyc.Są one przeznaczone do zastosowań profesjonalnych związanych m.in. z produkcją treści, projektowaniem oraz analizą danych.

Choć procesory AMD Threadripper Pro zadebiutowały na rynku w lipcu zeszłego roku, tak dotychczas dostępne były jedynie w wybranych stacjach roboczych Lenovo. Podczas targów CES 2021 zapowiedziano jednak, że trafią one także na rynek konsumencki i to już w marcu 2021 roku. Krótko po ogłoszeniu AMD pojawiły się zapowiedzi kompatybilnych  płyt głównych takich.

Warto wspomnieć, że oprócz czystej wydajności Threadrippery Pro to także zestaw wartościowych funkcji, zapewnianych przez chipset WRX80. Mówimy tu m.in. o obsłudze nawet 2 TB pamięci DDR4-3200 w ośmiu kanałach oraz do 128 linii PCIe 4.0.

Zobacz: Mobilne procesory dla graczy, grafiki RDNA 2 w laptopach - nowości AMD na CES 2021
Zobacz: Procesory AMD Ryzen 9 z serii 5000 debiutują w Europie - ile kosztują?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: AMD

Źródło tekstu: AMD

Przewiń w dół do następnego wpisu