DAJ CYNK

Acer mocno wchodzi na rynek kart graficznych. Ma ambitne plany

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Acer mocno wchodzi na rynek kart graficznych. Ma ambitne plany

Firma Acer planuje podbić rynek kart graficznych. Na razie działa trochę nieśmiało, ale w planach ma kolejne modele dGPU.

Kilka tygodni temu firma Acer oficjalnie weszła na rynek tzw. dedykowanych kart graficznych. Marka znana do tej pory z produkcji laptopów czy monitorów zaprezentowała modele Acer Predator BiFrost A770, który był ich spojrzeniem na kartę Intel Arc A770. Na tym plany Acera się nie kończą.

Acer planuje nowe karty graficzne

Acer najwyraźniej ma ambitniejsze plany, jeśli chodzi o rynek dedykowanych kart graficznych. Z najnowszych doniesień wynika, że firma w niedalekiej przyszłości zamierza zaprezentować kolejne karty graficzne. Jednak tym razem nie będą to modele oparte na układach Intela, które — nie ma co się oszukiwać — nie są szczególnie udane. Tym razem Acer zamierza postawić na konstrukcje AMD Radeon.

Z Chin docierają do nas wieści, według których Acer współpracuje z AMD przy tworzeniu nowych kart Radeon RX 7900 z serii Predator. Firma ma podobno planować modele z wysokiej półki, które jednocześnie miałyby być atrakcyjne cenowo. Na ten moment w planach Acera nie ma kart graficznych NVIDIA GeForce, ale marka podobno nie zamyka się na ten pomysł. Wcześniej Acer tworzył własne karty z serii RTX 30, ale były one dostępne w gotowych zestawach komputerowych Predator Orion.

Zobacz: GeForce RTX 4090 Ti (RTX Titan) na zdjęciach. Jest potężny
Zobacz: Apple M2 Max i Pro na szczycie rankingu wydajności. Lepsze od Intela

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Acer

Źródło tekstu: wccftech

Przewiń w dół do następnego wpisu