DAJ CYNK

Apple M2 Max i Pro na szczycie rankingu wydajności. Lepsze od Intela

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Apple M2 Max i Pro na szczycie rankingu wydajności

Nowe procesory Apple M2 Max i Pro znalazły się na szczycie wydajności popularnego benchmarku. Pokonują topowe układy Intela oraz AMD.

Nowe układy Apple M2 Max oraz Pro zostały przetestowane w programie PassMark. Oba znalazły się na samym szczycie wydajności, zostawiając za sobą między innymi procesory Intel Core i9 oraz Core i7.

Apple M2 z topową wydajnością

Na szczycie wydajności programu PassMark znalazły się układy Apple M2 Max oraz M2 Pro. Co ważne, chodzi o testy jednowątkowe. W takim wypadku jednostki firmy z Cupertino okazują się lepsze między inynmi od Core i9-12900HX. Różnice nie są duże, ale jednak występują. Najszybszy model AMD (wśród układów mobilnych), czyli Ryzen 7 7735HX, plasuje się dopiero na 25. lokacie.

Apple M2 vs Intel

Oczywiście z tego typu testów nie można wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Warto pamiętać, że układy Apple M2 rzeczywiście potrafią w konkretnych zadaniach radzić sobie lepiej niż konkurencyjne jednostki Intela lub AMD, ale z kolei w innych potrafią sromotnie przegrywać. Dlatego są lepsze w konkretnych zastosowaniach. Poza tym Intel szykuje procesory Core i9-13980HX, 13950HX oraz 13900HX, które prawdopodobnie odbiorą Apple pierwsze miejsce, a przynajmniej mają na to dużą szansę.

Poza tym w testach wielowątkowych nie wygląda to już tak dobrze dla Apple'a. Wtedy M2 Pro i Max znacząco przegrywają z mocniejszymi układami Intela.

Zobacz: Nowe MacBooki Pro zaprezentowane. Wydajność wyrywa z butów
Zobacz: Potwór M2 Pro i bestia M2 Max. Apple ma nowe układy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Apple, PassMark

Źródło tekstu: KitGuru

Przewiń w dół do następnego wpisu