DAJ CYNK

Sony przeniesie więcej gier z PlayStation na komputery

Dodane przez: Isand

Kategoria: Rozrywka

Interakcje: 1452

PlayStation 4

Sony planuje przenieść na komputery więcej gier, które do tej pory dostępne tylko na konsolę PlayStation 4. Oczywiście za tym wszystkim stoi pewien zamysł.

Producenci konsol próbują kusić do ich zakupu grami, które są dostępne tylko na ich produkty. Czasem jednak dochodzą do wniosku, że da się więcej zarobić udostępniając poszczególne tytuły szerszej publice. Tak właśnie planuje zrobić Sony, który to bez ogródek wspomina o tym, że w celu zwiększenia zyskowności zamierza on powiększyć swoją ofertę na rynku gier komputerowych. Nie jest to zresztą jakaś absolutna nowość, taki Horizon Zero Dawn, który pojawił się na PlayStation w 2017, teraz pojawił się na komputerach. Dla odmiany kolejna część, czyli Horizon Zero West ma być dostępny wyłącznie na PlayStation 5.

To pomysł Sony na wciągnięcie graczy w fabułę i w ten sposób skuszenie ich do zakupu kolejnej konsoli. Na komputerach pojawiają sie też inne gry, takie jak Death Stranding czy Quantum Dream, jednak to tytuły innych producentów. O wiele bardziej zaawansowany we wprowadzaniu gier na komputery jest zresztą Microsoft, który jest branżowym rywalem Sony. Nam zostaje tylko czekać na oficjalny debiut konsoli PlayStation 5. Jej wygląd i cenę zdążyliśmy już przecież poznać.

Zobacz: Sony Xperia 5 II pojawi się 17 września - duża bateria, ekran 120 Hz i jack 3,5 mm
Zobacz: Wiemy ile będzie kosztować PlayStation 5

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: neowin

Przewiń w dół do następnego wpisu