DAJ CYNK

Będzie więcej jRPG na Steamie, wszystko przez sukces Persony 4

Michał Świech

Rozrywka

Persona 4 Golden

Pojawienie się komputerowej wersji Persony 4 na Steamie było symbolicznym momentem. Jej sukces stanie się początkiem ofensywy gatunku jRPG na tej platformie.

Japończycy to ten naród, który gra przede wszystkim na konsoli (oczywiście PlayStation). To nie zakochana w grach komputerowych Europa, to nie Chiny i Korea, które zdominowały wiele dyscyplin esportu. Japonia gra zwykle w swoje gry, a na komputerach głównie pojawiają się gry z gatunku Visual Novel. Wyboru nie mają tylko producenci gier dla dorosłych. Zachodni fani japońskich gier często musieli się posiłkować emulatorami różnych konsol i tam pobierać z różnych źródeł wymarzone tytuły. Dlatego też tak wielkim wydarzeniem był debiut na komputerze gry Persona 4 Golden, która wcześniej pojawiła się na PlayStation Vita.

Gra odniosła tam duży sukces - w miesiąc udało się sprzedać 500 tysięcy egzemplarzy. Sega zachęcona tym wynikiem zapowiada już wprowadzenie na komputery innych cenionych gier z konsol. To jednak nie koniec: mają się też pojawić nowe gry. Od razu na komputery. Negocjacje trwają nie tylko ze Steamem, ale także z innymi platformami. Szykuje się zatem prawdziwa ofensywa gier z serii jRPG. Do tej pory na Steamie było ich co prawda dużo (choć raczej chińskich niż japońskich), jednak głównie były to gry twórców niezależnych.

Zobacz Persona 4 Golden pojawia się na Steamie
Zobacz Jakie anime oglądać latem? - lipiec 2020

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: personacentral