DAJ CYNK

DHL powiększa flotę o Fordy E-Transit. Zakupili tysiące maszyn

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Motoryzacja

DHL, niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się dostarczaniem przesyłek ogłosiło, że już wkrótce do ich floty dołączą nowiutkie Fordy E-Transit. Część z nich już teraz wyjechała na ulicę w ramach testów.

W poniedziałek DHL wspólnie z Ford Motor Company ogłosili porozumienie, na mocy którego firma przewozowa zakupi pojazdy elektryczne. To nie będą pierwsze samochody dostawcze działające na elektryczność, które trafią do floty DHL. Firma logistyczna już w 2021 roku zaopatrzyła się w około setkę vanów Transit 350 HD, przekonwertowanych z diesela. 

2000 elektryków dołączy do floty DHL

Umowa z Fordem sprawi, że do końca 2023 roku flota DHL powiększy się w sumie o 2000 pojazdów typu Ford E-Transit. Część z tych maszyn już teraz rozpoczęła dowóz paczek w ramach testów do klientów w Bułgarii, Belgii, Czechach, Niemczech, Luksemburgu, Meksyku, Holandii i Wielkiej Brytanii.

DHL zapowiada, że lwia część nowych maszyn wyjedzie na drogi w Europie i Ameryce, by dodatkowo zmniejszyć ślad węglowy, wytwarzany przez firmę. W ten sposób przedsiębiorstwo logistyczne chce zrealizować swój plan osiągnięcia zeroemisyjności w ciągu najbliższych kilku lat.

Zobacz: AOC: Graj jak król, nawet gdy w portfelu ból (test)
Zobacz: Fitbit obudził mnie inteligentnie, a potem wymęczył (test)
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Octus_Photography / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Ars Technica

Przewiń w dół do następnego wpisu