DAJ CYNK

Kosmiczny luksus. Zrobili torebkę z meteorytu. Nie pytaj o cenę

Karolina Mirosz (mkina)

Kosmos

Kosmiczny luksus. Zrobili torebkę z meteorytu. Nie pytaj o cenę

Dom mody Coperni prowadzi właśnie sprzedaż swojego nowego produktu. Jest to dostępna jedynie na zamówienie torebka z meteorytu 

W październiku zeszłego roku dom mody Coperni podczas Paryskiego Tygodnia Mody zaszokował widzów, rozpylając farbę na ciele modelki Belli Hadid. Farba po chwili zmieniła stan skupienia dając się uformować i zmieniając się w wystawną białą suknię. Niedawno Coperni ponownie trafiła na pierwsze strony gazet, wypuszczając niezwykłą torebkę wykonaną z prawdziwego meteorytu.

Dom mody założony w 2013 roku przez projektantów Arnauda Vaillanta i Sébastiena Meyera szybko zyskał światową sławę, dzięki kreatywności i niecodziennemu podejściu do materiałów swoich produktów.

Torebka z meteorytu nowym dziełem 

Ich najnowsze dzieło tylko potwierdza renomę Coperni, ponieważ zaprezentowali niedawno Mini Meteorite Swipe Bag, czyli torebkę z meteorytu.

Pierwsza wykonana tą metodą torebka składa się z fragmentów meteorytu księżycowego, którego wiek oceniany jest na 55 000 lat i pochodzi z Theatrum Mundi we Włoszech. Każdy element torebki dostał ręcznie wykonany i doszlifowany przez włoską firmę Semar.

Meteoryt będzie poddawany obróbce indywidualnie dla każdego zamówienia i może pochodzić z różnych miejsc, w zależności od tego, gdzie kamień spadł na ziemię. Kształt torebki może się więc ostatecznie różnić się w zależności od konkretnego egzemplarza.

Kosmicznie drogi dodatek do stroju

Torba waży około 1,8 kilograma i ma wysokość 23 centymetrów. Pojemność tego dodatku jest znikoma i zmieszczą się do niej chusteczki albo klucze. Stanowi więc raczej drogi i nietypowy element wystroju. Do torby dołączany jest certyfikat autentyczności

Torebka dostępna jest w limitowanej edycji jedynie na zamówienie. Ceny za ten kosmiczny dodatek zaczynają się od 40 000 euro, ale mogą być wyższe w zależności od składu użytego materiału i wagi torebki. Dzieła Coperni nie można zwrócić ani wymienić.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Romolo Tavani / Shutterstock

Źródło tekstu: Materiały prasowe, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu