DAJ CYNK

Świętuj Światowy Dzień Fotografii z Olympusem i wygraj aparat

Marian Szutiak

Foto

Olympus Światowy Dzień Fotografii konkurs

Już jutro, 19 sierpnia, obchodzimy Światowy Dzień Fotografii. Z tej okazji firma Olympus przygotowała konkurs, w którym można wygrać jej najnowszy aparat fotograficzny, model OM-D E-M10 Mark IV, który w połowie sierpnia trafił na sklepowe półki.

Obecnie wybór aparatów jest na tyle szeroki, że odpowiedni model dla siebie mogą znaleźć zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Wykonanie zdjęcia jest natomiast dziecinnie proste i trwa ułamek sekundy. Niecałe 200 lat temu sytuacja wyglądała jednak zupełnie inaczej.

Zobacz: Huawei P40 Pro+ - cyfrowy aparat fotograficzny z funkcją smartfonu
Zobacz: Huawei Next-Image - zwycięzcy polskiego etapu konkursu fotograficznego

Pierwsze zdjęcie w historii zostało zrobione w 1826 roku. Jego wykonanie zajęło aż 8 godzin, chociaż niektórzy historycy szacują, że czas naświetlania wynosił nawet kilka dni. Pamiętną fotografię utrwalono na wypolerowanej cynkowej płytce, która została pokryta asfaltem syryjskim. Twórcą dzieła o nazwie „La cour du domaine du Gras” był francuski wynalazca Joseph-Nicéphore Niépce. Obraz przedstawiał widok z okna autora na zamieszkałe przez niego miasteczko Saint-Loup-de-Varennes we wschodniej Francji. A oto, jak to zdjęcie wygląda.

Pierwsza fotografia 1826
Joseph-Nicéphore Niépce. La cour du domaine du Gras (źródło: http://100photos.time.com/photos/joseph-niepce-first-photograph-window-le-gras)

Fotografia niejedno ma imię - konkurs

Sportowa, portretowa czy przyrodnicza to zaledwie kilka przykładów popularnych gatunków fotografii. Dawniej robienie zdjęć wymagało bardzo długiego czasu naświetlania, dlatego były one statyczne. Obecnie aparaty robią zdjęcia w ułamek sekundy, pozwalając zamrozić ruch. Zastosowanie odpowiedniej optyki sprawia z kolei, że możemy uwiecznić rzeczy, które ciężko dostrzec gołym okiem. A która dziedzina fotografii jest najatrakcyjniejsza dla Ciebie?

Historia robienia zdjęć jest niezwykle interesująca i inspirująca, a obecnie duży wybór aparatów sprawia, że każdy może rozpocząć swoją przygodę z fotografią w dowolnym momencie. Trudno jest stwierdzić, która dziedzina fotografii jest najciekawsza, dlatego z okazji Światowego Dnia Fotografii marka Olympus w swoich mediach społecznościowych przygotowała konkurs dla wszystkich miłośników robienia zdjęć. W czasie jego trwania entuzjaści fotografii powinni wskazać jej najatrakcyjniejsze dziedziny, uzasadniając swoje wybory. Konkurs potrwa od 19 do 25 sierpnia 2020 roku, a jego zwycięzca otrzyma aparat Olympus OM-D E-M10 Mark IV, debiutujący w połowie sierpnia na sklepowych półkach.

Zobacz: Olympus podzieli losy Sony Vaio. Po 84 latach dział foto zmienia właściciela [AKTUALIZACJA]
Zobacz: Fotopojedynek: Huawei P40 Pro vs. reszta świata

Olympus OM-D E-M10 Mark IV

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Olympus

Przewiń w dół do następnego wpisu