DAJ CYNK

Ty też możesz mieć profesjonalną kamerę filmową - teraz w nowej wersji

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Foto

Ty też możesz mieć profesjonalną kamerę filmową - teraz w nowej wersji

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2 to nowa generacja kompaktowej kamery filmowej przeznaczonej do profesjonalnych zastosowań. Urządzenie zostało właśnie zaprezentowane i mimo bezkompromisowej funkcjonalności pozostaje w zasięgu finansowym ambitnych amatarów.

Niby w dzisiejszych czasach przyzwoite wideo da się nagrać dowolnym smartfonem, ale jeśli chcemy wziąć się za filmowanie na poważnie, warto pomyśleć o dobrym sprzęcie. Na przykład jednego z wielu popularnych aktualnie bezlusterkowców. Albo pójść jeszcze o krok dalej i sięgnąć po Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2, czyli nową wersję kompaktowej profesjonalnej kamery filmowej.

Blackmagic Pocket Camera 6K G2 - nowa wersja profesjonalnej kamery wideo

Nowy produkt w portfolio Blackmagic to produkt bezkompromisowy, zaprojektowany od początku do końca z myślą o nagrywaniu profesjonalnych materiałów filmowych. Urządzenie wyposażono w sensor Super 35 HDR z podwójnym natywnym ISO oraz mocowanie zgodne z systemem EF.

Ty też możesz mieć profesjonalną kamerę filmową - teraz w nowej wersji

Obudowa kamery zaprojektowana została z myślą o ergonomicznej obsłudze podczas filmowania. Z pewnością przydatny okaże się w takiej sytuacji również bogaty zestaw złącz, obejmujący m.n. pełnowymiarowy port HDMI i wyjścia mini XLR, oraz 5-calowy, odchylany wyświetlacz LCD. W połączeniu z interfejsem Blackmagic OS daje to pełną kontrolę nad ważnymi funkcjami, w tym korektą ekspozycji, ustawienia profili LUT, kodami czasowymi i parametrami Blackmagic RAW.

Ty też możesz mieć profesjonalną kamerę filmową - teraz w nowej wersji

Wabikiem dla profesjonalistów mają być autorskie rozwiązania producenta, w tym m.in. zaawansowana kolorymetria zapożyczona prosto z URSA Mini Pro 12K oraz pełna wersja oprogramowania Blackmagic DaVinci Resolve Studio w cenie urządzenia.

Kamera Blackmagic Pocket Camera 6K G2 dostępna jest w sprzedaży w cenie 1995 dolarów (ok. 8900 zł). Prawdopodobnie w polskich sklepach będzie wyceniona podobnie jak poprzednik, którego znajdziemy za ok. 9500 zł.

Zobacz: OM System OM-1 - dowód na to, że warto zabrać aparat na wakacje (test)
Zobacz: Filmowcy dostali aparat idealny. Debiutuje Panasonic Lumix GH6

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Blackmagic

Źródło tekstu: Blackmagic

Przewiń w dół do następnego wpisu