DAJ CYNK

Nintendo ostrzega: były włamania na 160 tys. kont

Anna Rymsza

Bezpieczeństwo

Nintendo Switch

Nintendo potwierdziło, że na 160 tys. kont doszło do włamań. W efekcie wyłączyło możliwość logowania się na konta Nintendo przez Nintendo Netwirk ID.

Włamania miały miejsce pod koniec marca i w kwietniu. Niedawno informowaliśmy, że z kont Nintendo znikają pieniądze, bo cyberprzestępcy kupują za nie V-Dolce, używane w Fortnite. Nintendo poinformowało ponadto, że podczas włamania cyberprzestępcy mogli uzyskać dostęp także do informacji osobistych – daty urodzenia, adresu e-mail i kraju pochodzenia ofiary.

Zobacz: Nintendo Switch sprzedaje się... zbyt dobrze
Zobacz: Nintendo nie musi oddawać pieniędzy za cyfrowe preordery

Nintendo wyłącza NNID

By temu zaradzić, Nintendo zaleca włączenie logowania dwuskładnikowego na wszystkich kontach. Firma informuje, że dane logowania zostały zdobyte inaczej, niż przez włamanie do infrastruktury. Nie jest jasne, skąd pochodzą. Do potencjalnych ofiar są wysyłane e-maile z prośbą o zabezpieczenie konta.

Dodatkowo Nintendo wyłącza logowanie z użyciem NNID na główne konto Nintendo. NNID to identyfikator używany przez konsole 3DS i Wii U. Od 24 kwietnia nie można go połączyć z Nintendo Account, używanym na Nintendo Switch. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nintendo