DAJ CYNK

Mapy Google: pojawi się oznaczenie rejonów z zarażeniami Covid-19

HTur

Aplikacje

Mapy Google otrzymują nową warstwę - posłuży ona do pokazywania konkretnych informacji na temat Covid-19. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.

Map Google używa ponad miliard ludzi na świecie, dlatego Google kładzie na szczególny nacisk na bezpieczeństwo. Jest to ważna zwłaszcza w trakcie trwającej pandemii. W Mapach wprowadzono już kilka funkcji związanych z Covid-19, jak aktualizowanie informacji na temat liczby zachorowań, a kolejną rzeczą będzie oznaczanie ilości nowych zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców wraz z pokazaniem trendu. Posłuży do tego nowa warstwa, którą będzie można wybrać z menu głównego. Gdy to zrobisz, pokażą się informacje pokazujące przeciętną liczbę nowych przypadków koronawirusa na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni oraz strzałka; skierowana ku górze pokazuje wzrost, skierowana w dół - spadek ilości zachorowań w danym obszarze.

Rejony z większymi ilościami przypadków Covid-19 będą oznaczane kolorem tak, aby wyraźnie odcinać się od reszty mapy. Nowa warstwa obejmie 220 krajów świat, a jej uruchomienie nie wpłynie w żaden sposób na widoczność innych informacji, które znamy doskonale z Map.

Zobacz: Mapy Google będą bardziej kolorowe i bardziej szczegółowe

Ta nowość zostanie wprowadzona do mobilnej edycji Map i już w tym tygodniu powinna pojawić się na smartfonach z systemami Android oraz iOS. Jak możemy przeczytać w komentarzu Google, oznaczenie obszarów z dużą ilością zachorowań może ostrzec użytkownika przed udaniem się w dany rejon. Domyślnie - uniknięcie zarażenia się przez niego koronawirusem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: Google

Przewiń w dół do następnego wpisu