DAJ CYNK

Google wprowadza wyciszanie hałasu tła w Meet

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 3392

Każdy wie, że podczas wideokonferencji hałasy w tle potrafią skutecznie zakłócić komunikację. Dlatego po urządzeniach mobilnych Google wprowadza "wyciszanie tła" dla edycji G Suite.

Funkcja wyciszania hałasu nie jest niczym nowym dla osób korzystających z Meet na urządzeniach mobilnych, ale teraz będzie można używać jej także w edycjach desktopowych pakietów G Suite Enterprise, G Suite Enterprise dla Szkół i Uczelni oraz w przeglądarkach. Jeśli ktoś nie pamięta, Google pracowało nad tą funkcją już od początku roku - i udało się idealnie wstrzelić z jej wprowadzeniem w okres pandemii, gdzie wideokonferencje nabrały na znaczeniu. Obecnie wyciszanie hałasu ma wycinać z tła dźwięki o określonej częstotliwości, jak ruch uliczny czy na przykład szczekanie psa, a także np. odgłosy pisania na klawiaturze.

 

Zobacz: Google Meet - wprowadzono możliwość rozmowy 49 osób

Jeśli chce się użyć tego rozwiązania, jedna istotna uwaga - jest ono domyślnie wyłączone. Należy ręcznie aktywować je w ustawieniach Meet. Co istotne, a jak podaje samo Google: wyciszanie szumów nie ma wpływu na rejestrowanie dźwięku podczas udostępniania ekranu. Funkcja ta zostaje rozprowadzana od dnia dzisiejszego, a co ciekawe - nie jest na razie dostępna w Australii, Brazylii, Indiach, Japonii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i krajach sąsiadujących z wymienionymi.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Christina Morillo,Pexels

Źródło tekstu: Neowin, Google

Przewiń w dół do następnego wpisu