DAJ CYNK

Google pracuje nad automatycznym grupowaniem zakładek w Chrome

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 1794

Grupowanie zakładek zostało wprowadzone przez Google w edycji Chrome 85. Ale gigant IT nie chce na tym poprzestawać - pracuje obecnie nad automatycznym ich gromadzeniem. Jak ma to działać?

Jak działa mechanizm grupowania zakładek w Chrome, opisywałem w tym tekście. Jednak Google planuje poszerzyć tę funkcję. Jak możemy zobaczyć w kodzie nowej edycji Chromium, wprowadzany jest kod sugerujący automatyczne grupowanie zakładek. Pojawia się on zatem w najświeższym wydaniu Chrome (korzysta ono z Chromium) w edycji Canary. Można znaleźć tam eksperymentalną flagę o nazwie Tab Groups Auto Create. Jak na razie jej włączenie nie przynosi żadnych efektów, jednak wskazuje ona jasno na prace nad takim rozwiązaniem.

Na tyle, na ile pozwala to stwierdzić kod, mechanizm działać będzie w ten sposób, że do grupy zakładek dodawana będzie strona otwarta w tej samej domenie, co główna zakładka. Na przykład jeśli wejdziesz na główną stronę Telepolis, a potem otworzysz recenzję Galaxy S20 w osobnej zakładce, obie zostaną umieszczone w jednej grupie.

Zobacz: Google szuka pomocy w Microsofcie, aby rozwiązać problem z Chrome

Inne fragmenty kodu w Chrome Canary sugerują, że Google pracuje nad czymś, co ma rywalizować z Kolekcjami z Edge. W interfejsie pojawiają się funkcje przypominające działaniem mechanizmy zastosowane przez Microsoft. Ale póki co jest tego zbyt mało, aby można było o tym pisać.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: bongkarn thanyakij/Pexels

Źródło tekstu: Neowin

Przewiń w dół do następnego wpisu