DAJ CYNK

Google Meet darmowe do marca 2021 roku

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 3566

Google podjęło decyzję o przedłużeniu możliwości darmowego używania bez ograniczeń wideokomunikatora Meet. Pierwotną datą ich ponownego wprowadzenia miał być dzień dzisiejszy.

Google Meet udostępniono dla wszystkich w kwietniu, a w założeniach komunikator miał pomóc podczas okresu kwarantanny spowodowanej pandemią. Korzystały z niego osoby prywatne, jak i firmy. Wcześniej Meet posiadało pewne ograniczenia dla użytkowników prywatnych - liczba rozmów była limitowana. Darmowe użytkowanie miało zakończyć się 30 września, jednak w nocy czas polskiego na blogu Google pojawiła się informacja, że nic się nie zmieni do 31 marca przyszłego roku. Niezależnie od tego, którego pakietu G Suite się używa, będzie można korzystać z wszystkich możliwości, które normalnie dostępne były jedynie w edycji premium.

Przypomnę, że poprzednio ceny miesięcznych abonamentów G Suite wynosiły 20, 70 zł w wersji Basic, 41,40 zł w wersji Business oraz 96 zł w wersji Enterprise. W okresie, gdy Meet będzie darmowe, można urządzać wideokonferencje nawet dla 250 osób, a także streamy ze 100 tysiącami obserwujących. Wszystkie spotkania online można nagrywać i zapisywać na Dysku Google. We wpisie blogowym Samir Pradhan, pełniący w Meet rolę Group Product Manager, zapowiedział także kilka rozrywkowych nowości dla użytkowników anglojęzycznych - np. quizy do wspólnego rozwiązywania przez uczestników wideospotkania, a także takie udogodnienia, jak możliwość prowadzenia spotkań na ekranie telewizora.

Zobacz: Google wprowadza wyciszanie hałasu tła w Meet

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu