DAJ CYNK

Netflix zmieni się nie do poznania. Wszystko przez jedną opcję

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Telewizja i VoD

Netflix zmieni się nie do poznania. Nowa opcja powinna ostro namieszać

Netflix testuje zupełnie nową funkcję, która może odmienić oblicze serwisu streamingowego. Platforma może wkrótce ruszyć z materiałami na żywo.

Netflix, pomimo wysokiej ceny i wielu wad, wciąż pozostaje najpopularniejszym serwisem streamingowym na świecie. Jednak ostatnie dane nie są dla platformy optymistyczne. Zapowiedź wprowadzenia reklam i opłaty za współdzielenie konta nie zostały zbyt dobrze przyjęte przez użytkowników. Inna może być reakcja na jeszcze jedną nowość, którą planuje Netflix.

Netflix planuje streamy na żywo

Netflix potwierdził, że pracuje nad nową funkcją, która pozwoliłaby na nadawanie materiałów na żywo. Nowość jest dopiero w początkowej fazie rozwoju, ale docelowo w ten sposób mogłyby być nadawane między innymi występy znanych stand-uperów, np. Dave'a Chapelle'a, Larry'ego Davida czy też Pete'a Davidsona. Netflix organizował wcześniej festiwal "Netflix Is A Joke", gdzie nagrywano ich występy.

Możliwość nadawania materiałów na żywo otworzyłaby przed Netflixem zupełnie nowe możliwości. Platforma mogłaby tworzyć programy, które do tej pory królowały przede wszystkim w telewizji. Mam tutaj na myśli między innymi tzw. reality show. Od jakiegoś czasu krążą też plotki o potencjalnym wejściu Netflixa w transmisje sportowe, ale tutaj sprawa bardzo mocno byłaby uzależniona od lokalizacji i wykupionych praw.

Na razie nie ma żadnej, planowanej daty uruchomienia streamów na żywo. Według informacji nad nową funkcją pracuje niewielka grupa pracowników Netflixa. Jednak wydaje się, że nie powinno to być specjalnie skomplikowane przedsięwzięcie.

Zobacz: Piekło zamarzło. Netflix kończy z poprawnością polityczną
Zobacz: Netflix? Są lepsze opcje. Porównujemy serwisy wideo (aktualizacja)
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: MAXSHOT.PL / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Deadline