DAJ CYNK

Film Mass Effect nie powstanie i już wiemy dlaczego

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Telewizja i VoD

Film Mass Effect nie powstanie i już wiemy dlaczego

Chociaż Film Mass Effect został zapowiedziany już wiele lat temu, to ostatecznie nigdy nie powstał. Powody tego zdradził Mac Walters, odpowiedzialny za Mass Effect: Legendary Edition.

Już w 2010 roku fani Mass Effecta ucieszyli się na informację, że ich ukochana space opera doczeka się filmowej adaptacji. Do pracy nad nią ruszyło wiele dużych nazwisk, włącznie z Avidem Aradem, który ma sporo do powiedzenia w samym Marvelu. Czemu zatem, po 11 latach, film nadal nie powstał? Nowe światło na ten wątek rzucił Mac Walters, odpowiedzialny za Mass Effect: Legendary Edition. Niestety, nie ma on dobrych informacji na fanów masowego efektu.

Film Mass Effect nie powstanie

Mac Walters, w wywiadzie z Business Insiderem, odniósł się do kwestii filmowej adaptacji Mass Effecta. Przyznał on, że projekt został oficjalnie porzucony i film nie powstanie. Wyjaśnił też, dlaczego tak się stało i trudno z jego argumentacją się nie zgodzić.

Czułem, że cały czas toczyliśmy walkę z samą marką. Jaką historię opowiemy w ciągu 90 lub 120 minut? Czy zrobimy to uczciwie?

- przyznał Mac Walters, szef projektu Mass Effect: Legendary Edition.

W tej samej rozmowie wyjaśnił on, że scenariusz do filmu przechodził wiele zmian i poprawek. W pewnym momencie był nawet kilkuodcinkowym serialem. I chociaż wiele osób dostrzegało potencjał w serialu, to ostatecznie projekt się nie udał. Po prostu gra była zbyt ambitna i zbyt trudna do przeniesienia czy to na mały, czy też duży ekran.

Po tym już nigdy nie wróciliśmy do tego projektu i to nie z powodu braku prób.

- dodał Walters.

Chociaż na ten moment nie ma planów stworzenia filmu na podstawie Mass Effecta, to nie powiedziane, że to nigdy się nie zmieni. Co prawda Legendary Pictures porzuciło pomysł, ale w ostatnich latach jest duża moda na filmowe adaptacje gier. Powstał między innymi Tomb Raider, Silent Hill, Sonic, Need for Speed, Assassin's Creed, a ostatnio także Mortal Kombat. Do tego trwają prace nad Uncharted i The Last of Us. Dlatego jakaś inna firma może w najbliższym czasie zainteresować się serią Mass Effect, która znowu jest niezwykle popularna, między innymi za sprawą Legendary Edition. Wiele pewnie zależy od sukcesów nadchodzących adaptacji.

Zobacz: HBO GO: Jaki film na weekend? 26 - 27 czerwca 2021
Zobacz: Netflix: co obejrzeć? 26 - 27 czerwca 2021

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: EA

Źródło tekstu: Kotaku, Business Insider

Przewiń w dół do następnego wpisu