DAJ CYNK

Polska produkcja trafi na Disney+. To murowany hit

Anna Kopeć

Telewizja i VoD

Polska produkcja trafi na Disney+. To murowany hit

Platforma Disney+ gości już na naszym rynku dwa lata. I chyba ma się całkiem dobrze, bo właśnie ogłosiła, że ruszyły zdjęcia do pierwszej polskiej produkcji oryginalnej serwisu. Serial "Breslau" to może być hit. 

Aż dwa lata platforma Disney+ kazała nam czekać na polską produkcję. I w końcu się doczekaliśmy! Zdjęcia do serialu "Breslau" właśnie ruszyły. Obsada w postaci Tomasza Schuchardta, Agaty Kuleszy oraz Sandy Drzymalskiej może oznaczać tylko jedno - o produkcji będzie głośno i ma ogromne szanse stać się prawdziwym hitem. 

O czym będzie serial "Breslau"?

Całość fabuły trzymana jest jeszcze w tajemnicy, choć producent uchylił jej rąbka, by stopniowo budować napięcie widzów. Akcja serialu rozgrywać się będzie wokół postaci komisarza Franza Podolsky'ego, którego zadaniem jest rozpracowanie brutalnego morderstwa. A że mamy rok 1936, i w tle toczą się przygotowania do igrzysk olimpijskich, toteż czasu na rozwiązanie zagadki jest nie za wiele. 

Pierwszy polski serial oryginalny na Disney+

Serial kryminalny "Breslau" będzie składał się z ośmiu odcinków i będzie przeznaczony dla widzów dorosłych. Wystąpią w nim najgorętsze obecnie nazwiska polskiego kina, stąd oczekiwania widzów są spore. A że producentem serialu jest ta sama ekipa, która stworzyła "Watahę", możemy mieć nadzieję, na kawałek dobrego kina w domowym zaciszu. 

To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy i aktorzy.

-  Magdalena Cieślak, dyrektor produkcji Disney+

Zobacz: Disney+ zabroni współdzielenia kont. Padła konkretna data
Zobacz: Klienci Disney+ znowu nabijani w butelkę. Nieuważni stracą pieniądze

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Hamara / Shutterstock.com

Źródło tekstu: wirtualnemedia.pl