DAJ CYNK

Granie w chmurze Xbox Cloud Gaming w końcu na iOS oraz PC-tach

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Xbox Cloud Gaming na Apple iOS oraz PC

Xbox Cloud Gaming, czyli usługa grania w chmurze Microsoftu, dostępna jest już na urządzeniach mobilnych Apple z systemem iOS oraz PC-tach.

Xbox Cloud Gaming, czyli usługa grania w chmurze, znana wcześniej jako Project xCloud, od jakiegoś czasu dostępna jest między innymi na urządzeniach mobilnych z Androidem. Dzięki temu posiadacze telefonów czy tabletów mogą uruchamiać na swoich sprzętach pełnoprawne gry pokroju Microsoft Flight Simulator lub Gears 5. Teraz firma z Redmond poszerzyła dostępność usługi o kolejne platformy - iOS oraz PC.

Xbox Cloud Gaming na Apple iOS

Co ciekawe, na urządzeniach mobilnych z systemem Apple iOS usługa Xbox Cloud Gaming dostępna jest w formie aplikacji webowej (PWA - Progressive Web Application), dzięki czemu pomija całkowicie App Store i system płatności firmy z Cupertino. Wystarczy tylko, przy użyciu przeglądarki Edge, Chrome lub Safari, wejść na stronę xbox.com/play, zalogować się i już można grać. Użytkownicy nadgryzionego jabłka potrzebują jedynie stabilnego połączenia internetowego (najlepiej przez WiFi) oraz kompatybilnego kontrolera (ten jest wymagany przez część gier), aby już teraz móc cieszyć się grami z Xboxa. Oczywiście nie obejdzie się też bez wykupienia abonamentu Xbox Game Pass w wersji Ultimate.

Xbox Cloud Gaming również na PC

Oprócz tego usługa graniach w chmurze Microsoftu została udostępniona również na PC-tach. Dzięki temu nawet posiadacze biznesowych laptopów czy starszych desktopów mogą cieszyć się najnowszymi grami, dostępnymi w ramach usługi Xbox Game Pass. Warto też wspomnieć o nowym sprzęcie, który napędza granie w chmurze. Microsoftu, przy odpowiednim połączeniu, obiecuje rozdzielczość 1080p oraz płynność 60 klatek na sekundę. Na komputerach również nie trzeba instalować żadnej aplikacji, bowiem granie w chmurze dostępne jest przez przeglądarkę.

Zobacz: Netflix i CD Projekt RED zapraszają na WitcherCon. Oto program wydarzenia
Zobacz: Film Mass Effect nie powstanie i już wiemy dlaczego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Microsoft

Źródło tekstu: Microsoft

Przewiń w dół do następnego wpisu