DAJ CYNK

PlayStation ominie ważną imprezę. Japończycy nie są sami

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

PlayStation ominie ważną imprezę. Japończycy nie są sami

Rzecznik prasowy PlayStation potwierdził, że japońska marka nie weźmie w tym roku udziału w Gamescom 2022. Impreza ma coraz mniej dużych uczestników.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w ostatnich 2 latach praktycznie nie odbywały się imprezy branżowe. Te albo było anulowane, albo odbywały się w wersji online'owej. W tym roku jest duża szansa, że część imprez w końcu się odbędzie. Szkoda, że brakuje chętnych.

PlayStation nie będzie na Gamescom 2022

PlayStation, ustami swojego rzecznika prasowego, potwierdziło, że w tym roku nie weźmie udziału w corocznych targach gamingowych Gamescom 2022 w Niemczech. Chociaż to jedno z największych wydarzeń tego typu w kalendarzu, to decyzja Japończyków nie dziwi. W ostatnich latach rzadko brali udział w podobnych imprezach.

Już w zeszłym roku Sony i PlayStation nie miały swojej własnej konferencji, a pomimo tego gry Japończyków pojawiły się na otwarciu, prowadzonym przez Geoffa Keighleya. W tym roku, jeśli ktoś chce pokazać swoje gry w trakcie oficjalnego otwarcia, to musi mieć też stoisko na miejscu. Prawdopodobnie dlatego PlayStation zrezygnowało z udziału, a to oznacza, że nie pokażą też żadnej nowej produkcji.

PlayStation nie jest jedyną, dużą firmą, która nie pojawi się na Gamescom 2022. Z udziału w imprezie zrezygnowali także: Activision Blizzard, Nintendo, Wargaming oraz Take-Two Interactive. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia w Kolonii.

Zobacz: Deweloper potwierdza. Tej gry nie da się ukończyć na Switchu
Zobacz: Amazon rozda za darmo 30 gier, w tym Mass Effect Legendary Edition

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: bez_bretelky / Shutterstock.com

Źródło tekstu: wccftech