DAJ CYNK

Bank Pekao idzie w luksusy. Oto nowe placówki

Lech Okoń

Wydarzenia

Bankowość prywatna Banku Pekao S.A. w nowej odsłonie

Bank Pekao S.A. wprowadza rewolucję w doświadczeniu klienta bankowości prywatnej poprzez wprowadzenie dwóch pierwszych placówek w zupełnie nowym formacie. Nowoczesne i eleganckie wnętrza, stworzone przy użyciu elementów projektantów modernistycznych, zagościły już w Warszawie i Łodzi.

Klienci bankowości prywatnej Pekao mogą teraz korzystać z nowoczesnych przestrzeni w Warszawie przy ulicy Żubra 1 oraz w Łodzi przy ulicy Piłsudskiego 24. To jednak dopiero początek, ponieważ bank planuje sukcesywnie otwierać podobne placówki w największych polskich miastach.

Koncepcja wystroju wnętrz, stworzona przez Julię Dobrzańską i Damiana Kasprzyckiego z pracowni architektonicznej Six Fingers, opiera się na innowacyjności, prostocie form oraz stonowanej, eleganckiej kolorystyce. Minimalizm jest tu kluczowy, a przestrzenie są wypełnione naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, metal, szkło oraz miękkie tkaniny. Wszystko to zostało zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju, z użyciem materiałów o niskim śladzie węglowym.

Bankowość prywatna Banku Pekao S.A. w nowej odsłonie

Niebanalnym elementem wystroju są meble o ponadczasowym wzornictwie autorstwa najbardziej znanych projektantów nurtu modernistycznego. Można tu znaleźć ikoniczne dzieła takie jak kultowy fotel Marcela Breuera z Bauhausu czy też Barcelona Chair Ludwiga Miesa van der Rohe. Ponadto, dbając o polski dorobek kulturowy, na ścianach eksponowane są prace Bożenny Biskupskiej, Tadeusza Dominika oraz Oskara Zięty, który stworzył znak banku — Żubra — w nowatorskiej technologii FiDU (odkształceń pod wpływem ciśnienia wewnętrznego — metal jest nadmuchiwany, przyp. red.).

Bankowość prywatna Banku Pekao S.A. w nowej odsłonie

To dopiero początek, wkrótce kolejne miasta

Plany Banku Pekao nie kończą się na Warszawie i Łodzi. Kolejne placówki są planowane także w Gdańsku, Lublinie, Krakowie, Katowicach i Poznaniu.

W komunikacie banku pojawiła się jeszcze dodatkowa informacja o drobnym liftingu aplikacji mobilnej PeoPay — zyskała ona nowe, unikalne tło. Ada Zielińska, graficzka i ilustratorka młodego pokolenia, stworzyła specjalną pracę, która teraz ozdabia aplikację. Nowoczesny design, zgodny z identyfikacją wizualną bankowości prywatnej Pekao, charakteryzuje się prostotą, elegancją oraz odcieniami grafitu, czerni, beżu i złota.

Zobacz: Pekao z cenną nowością. Nie pytaj i od razu to włącz

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Bank Pekao

Źródło tekstu: Bank Pekao, oprac. wł