DAJ CYNK

mBank ma dobre wieści dla klientów, chodzi o BLIK

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Płatności bezgotówkowe

mBank ma dobre wieści dla klientów, chodzi o BLIK

mBank ma bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które korzystają z Blika zbliżeniowego za granicą. Bank zapowiada brak opłaty prowizyjnej.

Klienci mBanku mogli się już wcześniej przekonać, jak wygodne i opłacalne są płatności Blikiem, gdy znajdują się poza granicami Polski. Początkowo instytucja zapowiedziała, że do listopada 2022 roku nie będzie pobierać opłaty za transakcje zagraniczne z wykorzystaniem zbliżeniowego Blika. Teraz zadecydowano, że oferta zostanie przedłużona.

mBank bez prowizji za zagraniczne płatności zbliżeniowe BLIK

mBank eksperymentuje z Blikiem C już od jakiegoś czasu. W czerwcu bank wprowadził do swojej oferty płatności zbliżeniowe Blikiem w obcych walutach. Początkowo zapowiedziano, że z tego typu transakcji nie będą pobierane prowizje do listopada 2022 roku, lecz mBank postanowił przedłużyć ofertę do końca marca 2023 roku. Oznacza to, że prowizja z zagranicznych płatności Blik będzie pobierana dopiero od kwietnia 2023 roku i będzie wynosiła 5,9%.

Blik C dostępny jest dla posiadaczy smartfonów z systemem Android i łącznością NFC, działa podobnie do portfeli mobilnych typu Google Play. mBank wyjaśnia, że przewalutowania związane z płatnościami za granicą odbywają się po kursie Mastercard.

Zobacz: Pułapka na Polaka zbiera żniwo. To już kolejna ofiara
Zobacz: W Warszawie i Poznaniu zapłacisz jednym spojrzeniem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis (Anna Rymsza)

Źródło tekstu: Materiały prasowe oprac. własne