DAJ CYNK

Komputronik z szaloną nowością. Wystarczy, że spojrzysz

Marian Szutiak

Płatności bezgotówkowe

Komputronik z szaloną nowością. Wystarczy, że spojrzysz

Komputronik wprowadza nową formę płatności w swoich salonach. We Wrocławiu będzie można zapłacić skanem tęczówki oka, czyli przy pomocy technologii rozwijanej przez firmę PayEye.

Komputronik to pierwsza duża sieć handlowa w Polsce, która wprowadza nowy rodzaj płatności za pomocą skanu tęczówki oka. Płacenie "jednym spojrzeniem" będzie stanowić uzupełnienie dla bardziej standardowych form, takich jak gotówka, karta, telefon czy zegarek. Jest to możliwe dzięki technologii opracowanej przez wrocławską firmę PayEye.

Zobacz: PayEye zaprezentował nowy terminal do płatności okiem
Zobacz: PayEye 2.0 łączy biometrię oka z rozpoznawaniem twarzy

Technologia PayEye pozwala na nowoczesne płatności biometryczne. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, umożliwia ona realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Realizacja płatności jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać darmową aplikację, założyć konto, podpiąć swoją kartę płatniczą i skonfigurować swój profil biometryczny. Dzięki temu idąc na zakupy nie potrzebujemy już gotówki, karty płatniczej, smartwatcha czy smartfonu. Płatność zrealizujemy biometrycznie.

Jako entuzjaści nowinek technologicznych nie mogliśmy przejść obojętnie obok tak innowacyjnego rozwiązania. Jestem przekonany, że ta forma płatności bardzo szybko spotka się z zainteresowaniem naszych klientów. Wszak Polska jest w światowej czołówce pod względem bezgotówkowych płatności. Cieszę się, że jesteśmy pierwszą dużą siecią, która zdecydowała się na wdrożenie tej usługi. Na razie zaczynamy od pilotażu. Z pierwszych terminali eyePOS będzie można skorzystać w naszym salonie w Centrum Handlowym Korona we Wrocławiu.

– powiedział Marcin Mordak, Dyrektor Sieci Sprzedaży Komputronik

Pierwszym salonem sieci Komputronik, w którym już od 15 października 2022 roku będzie można płacić tęczówką oka, będzie nowy sklep otwarty w Centrum Handlowym Korona we Wrocławiu. Drugim salonem, w którym będzie można realizować płatności spojrzeniem, będzie salon Komputronik we wrocławskim Centrum Handlowym Magnolia. Ma to nastąpić w listopadzie tego roku.

Zobacz: PKO BP z wyczekiwaną nowością. Tak skorzystasz
Zobacz: BLIK z kolejną nowością. Polacy na to czekali

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Komputronik

Źródło tekstu: Komputronik