DAJ CYNK

Ważniejsze wydarzenia 2006 roku

Dodane przez: Marcin Kozłowski

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 29210

Skończył się 2006 rok, który obfitował w ciekawe wydarzenia i - w końcu - start pierwszego operatora MVNO. To jednak nie jedyna ważna rzecz, która stała się na narym rynku, dlatego postanowiliśmy je Wam przypomnieć w skrótowej formie.

Skończył się 2006 rok, który obfitował w ciekawe wydarzenia i - w końcu - start pierwszego operatora MVNO. To jednak nie jedyna ważna rzecz, która stała się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy je Wam przypomnieć w skrótowej formie.

Styczeń

W telefonii stacjonarnej umożliwiono zmianę operatora z zachowaniem dotychczasowego numeru, w ramach jednej strefy numeracyjnej. Według cennika TP koszt usługi wyniósł 122 zł brutto.

Samsung ogłosił otwarcie serwisu internetowego AnyFilms.net z ofertą filmów krótkometrażowych dla użytkowników Internetu i telefonów komórkowych.

Fujitsu Siemens poinformował o planach wprowadzenia notebooków z wbudowanym modułem 3G.

We wszystkich sieciach Orange, ilość abonentów usługi Business Everywhere przekroczyła milion.

Google podpisało roczną umowę z Opera Software, na mocy której w przeglądarce dla telefonów komórkowych - Opera Mini - zaimplementowano mechanizmy wyszukiwawcze Google, a sama wyszukiwarka włączono jako podstawową.

P4 zapowiedziało, że planuje rozpoczęcie komercyjnie świadczonych usług w drugiej połowie roku. Firma zakończyła budowanie podstawowego zespołu i negocjowanie najistotniejszych umów.

Netia, w ramach testów, uruchomiła w Lublinie stację bazową pracującą w technologii WiMax.

Skype podpisało umowy z producentami sprzętu, którzy mieli przygotować sprzętowe rozwiązania ułatwiające korzystanie z telefonii Skype, tzn. bezprzewodowe telefony i bramki.

Klienci Ery uzyskali nowy sposób dostępu do Omnixa - aplikację Omnix Magazine instalowaną w smartfonie z systemem Symbian.

Era udostępniła nowa usługę dla klientów biznesowych - Sieć firmowa - która zastąpiła dotychczasową Sieć korporacyjną.

Telefonia Dialog, Centertel i Telekomunikacja Kolejowa złożyły swoje oferty w przetargu na wolne częstotliwości GSM 1800. Oferty nie złożyła ani Netia, ani P4.

Plus przeżywał poważną i trwającą ponad miesiąc czasu awarię platformy prepaid.

Orange zaprezentował ofertę ubezpieczeń telefonów - Bezpieczny telefon - przeznaczoną dla klientów korzystających z Twojego Planu.

Energis, jako pierwsza firma, zawarła z Telekomunikacja Polska umowę umożliwiającą przenoszenie przez abonentów numerów w sieciach stacjonarnych.

Era wprowadziła nową ofertę Mix - Era Fun. Minuta połączenia do wszystkich operatorów wynosi 70 gr. brutto, SMS 20 gr. brutto, a MMS 40 gr. brutto.

Era wprowadziła także nową ofertę dla klientów biznesowych - taryfy Era Pakiet Biznes i Era Pakiet Biznes Firma.
Era przygotowuje nowy program Era Premia GOLD skierowany do najlepszych, najbardziej wartościowych klientów.

Józef Dudziak został prezesem Telefonii Dialog zastępując na stanowisku Karola Wołkowińskiego.

Orange i Telekomunikacja Polska stworzyły ofertę przeznaczoną dla osób, u których nie ma możliwości założenia stacjonarnej linii telefonicznej - Orange Plan Domowy. W ramach oferty klient otrzymuje numer komórkowy, z którego połączenia w określonej strefie taryfikowane są wg specjalnych stawek.

Anna Streżyńska, wiceminister transportu i budownictwa, objęła tymczasowe obowiązki prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, do czasu zakończenia procedury wyboru prezesa.

Plus rozpoczął świadczenie usług 3G w Szczecinie, Gliwicach, Łodzi, Lublinie i Zakopanym.

Nowy prezesem Exatela został dotychczasowy wiceprezes Krzysztof Witoń.

Fundusz Novator kupił 13,1% akcji Netii, zwiększając swój udział do 23%.

Orange wprowadził nową ofertę Twój Mix, w której dostępna jest także opcja z terminem 30 miesięcznym.

W TakTak pojawia się drugi poziom usługi Happy Taniej. Po ośmiu miesiącach korzystania z usług TT, klienci płacą 59 gr. brutto za minutę połączenia z 1-sekundowym naliczaniem i 16 gr. brutto za SMS-a.

Spór o PTC trwa: ochroniarze uniemożliwiają dostęp do siedziby PTC członkom zarządu i rady nadzorczej popieranym przez Vivendi. Deutsche Telekom wypłacił z własnych funduszy pensje 4 tys. pracownikom PTC.

Simplus przygotował promocję dla korzystających z roamingu w Niemeczech, Austrii, Liechtensteinie, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Słowenii, Czechach czy Słowacji, w ramach której minuta rozmowy kosztowała 1,70 zł.

Orange wprowadził w Orange Go promocyjną stawkę 30 groszy na połączenia w ramach sieci.

Opera oficjalnie udostępniła finalną wersję przeglądarki Opera Mini.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu