DAJ CYNK

Test zestawu audio Motorola Sphere

08.07.2018

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 3937

W nasze ręce wpadł ciekawy zestaw audio motoroli, złożony z głośnika w kształcie kuli oraz słuchawek nausznych. Oba urządzenia tworzą zgrany duet, a ze smartfonem lub innymi urządzeniami łączą się przez Bluetooth. Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją Motoroli Sphere.W nasze ręce wpadł ciekawy zestaw audio motoroli, złożony z głośnika w kształcie kuli oraz słuchawek nausznych. Oba urządzenia tworzą zgrany duet, a ze smartfonem lub innymi urządzeniami łączą się przez Bluetooth. Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją Motoroli Sphere.

Wygląd, specyfikacja, wyposażenie

Motorola Sphere ma kształt kuli o średnicy około 12 cm. Prawie cała jej powierzchnia jest pokryta siateczkę typową dla głośników. Wyjątek stanowi zagłębienie służące do dokowania słuchawek (znajdują się w nim piny umożliwiające ładowania akumulatora słuchawek) oraz podstawa. W górnej części głośnika umieszczono cztery przyciski sterujące: Mode (służy do przełączania się między między połączeniem Bluetooth i Aux-in), Play/Pause oraz dwa przyciski służące do zmiany poziomu głośności lub przechodzenia pomiędzy utworami. Pomiędzy przyciskami znajdują się dwie diody - jedna informuje o połączeniu Bluetooth, natomiast druga wskazuje ładowanie słuchawek. W podstawie znajdziemy dwa gniazda: Aux-in (Jack 3,5 mm)oraz zasilania, a także kolejną diodę.


Stanowiące integralną część zestawu słuchawki to typowy model nauszny, z izolującymi od otoczenia gąbkami. Przy jednym z głośników słuchawek (prawym) producent zlokalizował porty audio Jack 3,5 mm oraz microUSB (służy do ładowania akumulatora), diodę wskazującą status słuchawek, a także otwór mikrofonu. Na zewnętrznej, płaskiej powierzchni znajdziemy trzy przyciski: Play/Pause oraz przyciski głośności. W pobliżu prawego głośnika, po wewnętrznej stronie pałąka łączącego głośniki, znajduje się cztery styki do ładowania akumulatora za pośrednictwem głośnika (stanowiącego dla słuchawek stację dokującą).

Najważniejsze cechy zestawu Motorola Sphere:

 • głośnik bezprzewodowy:
  • moc: 2 x 8 W, dźwięk HD,
  • łączność Bluetooth 4.1 i Aux-in 3,5 mm,
  • A2DP, AVRCP, HFP,
  • zintegrowany mikrofon do połączeń telefonicznych,
  • zasięg: do 12 m,
 • słuchawki bezprzewodowe:
  • głośniki o średnicy 40 mm z magnesami neodymowymi,
  • zakres częstotliwości: 20 Hz - 20 kHz,
  • łączność Bluetooth 4.1 i Aux-in 3,5 mm,
  • A2DP, AVRCP, HFP,
  • zintegrowany mikrofon do połączeń telefonicznych,
  • pasywna izolacja szumów i hałasu z zewnątrz,
  • zasięg: do 20 m,
  • czas działania na akumulatorze: do 10 godzin słuchania muzyki.

W komplecie z głośnikiem i słuchawkami znalazł się zasilacz sieciowy 12V/2A z odłączanymi wtyczkami w standardzie europejskim i angielskim, przewód audio z wtykami Jack 3,5 mm oraz przewód USB do ładowania. Do zestawu dołączono także krótką, wielojęzyczną instrukcję obsługi (brak języka polskiego - być może jest w wersji przeznaczonej na polski rynek).Komentarze
Zaloguj się
7. ~
0

2018-07-11 15:44:17

jaki jest komunikat przy słabej baterii?

Odpowiedz

6. karolka
0

2018-07-10 21:12:32

Spory zasięg i słuchawek, i głośnika to zaleta, tak jak i ilość godzin pracy po naładowaniu. Ten specyficzny wygląd nie wiem czy może się podobać, czy może to kwestia przyzwyczajenia. Przydałby się jakiś dock na telefon albo chociaż miejsce, gdzie można go ustawić.

Odpowiedz

5. msnet
0

2018-07-10 18:14:54

@2, Maciej - tak, słuchawki to słabe ogniwo całego zestawu, ale patrząc na głośnik i słuchawki jako na jedną całość, to jest dobra jakość w stosunku do ceny.

Odpowiedz

4. 2oneX_
0

2018-07-10 14:30:08

Sam chętnie bym protestował taki bajer ale tylko protestował, jednak wolę swoje słuchawki na kablu jeśli chodzi o słuchanie muzyki w drodze a w domu mam odpowiedni sprzęt od tego, więc jako zabawa jak najbardziej ale nie na stałe.

Odpowiedz

3. ~mr Leaf
0

2018-07-10 12:12:16

"Motorola Sphere to przede wszystkim bardzo dobrze wyglądający zestaw audio" - jeśli przede wszystkim ten zestaw dobrze wygląda, to ja już wolę przeznaczyć 600 zł na coś co przede wszystkim dobrze gra ;)

Odpowiedz

2. ~Maciej
0

2018-07-10 12:11:08

Wnioski z recenzji są conajmniej zaskakujące. Z jednej strony w wadach podano "jakość słuchawek", a z zaletach "stosunek jakości do ceny". Uważam że w podanych wnioskach końcowych, brak jest jakielkolwiek konsekwencji.

Odpowiedz

1. BO2095
0

2018-07-09 13:50:17

Są nawet tańsze o 50 złotych ;)Sam rozważam zakup, ale to za jakieś 2-3 miesiące

Odpowiedz