DAJ CYNK

Test telefonu Sony Ericsson M600i

06.06.2007

Dodane przez: Marcin Kasiński

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 82431

Kiedyś łącząc słowa Symbian i Sony Ericsson zawsze dochodziliśmy do serii P. Jedynie terminale tej serii wyposażone były w system operacyjny Symbian z nakładką UIQ. Postępująca ekspansja Nokii zmusiła szwedzko-japońskiego producenta do poszerzenia oferty. Tak oto w 2006 zaprezentowane zostały prawie bliźniacze modele M600i oraz W950i.

Kiedyś łącząc słowa Symbian i Sony Ericsson zawsze dochodziliśmy do serii P. Jedynie terminale tej serii wyposażone były w system operacyjny Symbian z nakładką UIQ. Postępująca ekspansja Nokii zmusiła szwedzko-japońskiego producenta do poszerzenia oferty. Tak oto w 2006 zaprezentowane zostały prawie bliźniacze modele M600i oraz W950i. Zapraszamy do recenzji pierwszego z nich czyli M600i.

Zawartość pudełka:
telefon
stylus
karta pamięci Memory Stick Micro (M2) 64 MB
ładowarka CST - 75
kabel USB
stereofoniczny zestaw słuchawkowy
instrukcja
gwarancja
płyta CD z oprogramowaniem
Zestaw kompletny, jaka klasa telefonu taki zestaw.



Pierwsze wrażenia - telefon prezentuje się bardzo elegancko, jego design jest bardzo prosty, nie znajdziemy tu wielu uwypukleń czy udziwnień. Prosty w rysunku projekt ma odpowiadać przeznaczeniu telefonu, czyli biznesowi. Materiały użyte w tym modelu są dobrej jakości, również ich spasowanie nie pozostawia wiele do życzenia. Nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy, w porównaniu z niektórymi terminalami serii N Nokii, to zupełnie inna jakość. Telefon dostępny jest w 2 kolorach, czarnym ( taki dostała redakcja ) i biały. W obu terminal prezentuje się znakomicie. Telefon jest bardzo lekki i dość cienki, bardzo wygodnie leży w dłoni, a i noszenie go w kieszeni spodni nie sprawia większego problemu.

Patrząc na telefon użytkownik widzi duży wyświetlacz, a zaraz pod nim znajduje się pełna klawiatura QWERTY, wraz ze specjalnie zaznaczoną sekcją numeryczną. Nad wyświetlaczem znajduje się jeszcze głośniczek. Na lewej ściance producent umieścił trójkierunkowe pokrętło jog dial oraz sprzętowy klawisz "wstecz" (tak, sprzętowy ponieważ programowy jest zawsze wyświetlany na ekranie). Ścianka prawa kryje slot na karty pamięci M2 oraz programowalny klawisz szybkiego dostępu do wybranej aplikacji (predefiniowana jest przeglądarka internetowa).
Na górze telefonu wygospodarowano miejsce na schowek rysika, port podczerwieni oraz klawisz "on/off". Z tyłu zaś producent umieścił stylizowaną atrapę na głośnik.



Wyświetlacz - jest duży, nawet bardzo, jego przekątna to 2,6 cala, to więcej niż w smartfonach Nokii. Posiada rozdzielczość 240x320 pikseli, czyli QVGA i potrafi pokazać 262 tysiące kolorów. Barwy są żywe i dobrze odwzorowane, co w połączeniu z dobrą ostrością sprawia, że korzystanie z telefonu jest bardzo wygodne i miłe dla oka.

Komentarze
Zaloguj się
48. ~
0

2008-10-13 23:41:40

jestem szczesliwym posiadaczem se m600i mialem przed nim wiele telefonow jako ze bylem jak wiekszosc ludzi fanem noki i posiadalem wiele fonow tej firmy tak se m600i mnie szczeze zadowolil nie jest mi potrzebny aparat fotograficzny w telefonie wiec dla mnie jest super mala wada ludzie pisza o nim ze ma dobry dzwiek mp3 jak dla mnie jest przecietny zadna rewelacja miewalem lepsze ale co chciec wiecej od telefonu tej klasy nie jest to telefon z serii wolkman ale powiem szczeze ze do nokii n90 nie ma co porownywac bo nokia nie ma szans baterja slaba okolo 3-4 dni no i prezecja tego fona wrecz rewelacja jak dla mnie no i wyswietlacz :) pozycja klawiaturka jest faktycznie przekabinowana jako ze jest to telefon kierowany do meskiej czesci uzytkownikow (wielkie palce :)) nie sprawdza sie ale jest jeszcze ekranowa jak ktos bedzie sie zastanawial czy nokia n90 czy se m600i to jest bez porownania :) a i cena jest bardzo przystepna

Odpowiedz

47. ~BoBo
0

2007-12-23 15:23:52

Witam! Mam ten telefon od ok. 2 miesięcy (kupiłem na allegro za 650 zł z przesyłką).Ten model SE jest moim zdaniem bardzo udany i niezwykle dopracowany.Soft działa bardzo stabilnie (ani razu mi się nie zawiesił), wyświetlacz miodzio,wolałbym zwykłą klawiaturkę ponieważ mam spore palce i nie raz mi się zdarzyło napisać nie tą literę jaką chciałbym napisać.No i oczywiście minusem jest to że nie ma aparatu ale od robienia zdjęć jest cyfrówka.Tak więc dla mnie nie logiczne jest pisać że minusem tego telefonu jest brak wlan ponieważ za taką cenę to trudno kupić nowy telefon z wlan.Podsumowując telefon BARDZO UDANY nie spodziewałem się że dotykowy wyświetlacz będzie tak świetnie się spisywał. PLUSY: +Wyświetlacz +Stabilny soft(symbian) +Prostota obsługi i zarazem mnogość funkcji +Cena jak na telefon z takim wypasem Minusy -Brak aparatu -Troszke przekombinowana klawiatura Ocena ogólna: 9+/10

Odpowiedz

46. ~
0

2007-06-12 14:57:55

Mam w ręku wszystkie nowinki telefoniczne co jakiś czas w dłoni. Przeczytałem dane techniczne o m600i i zakupiłem bez testów. Dlaczego zrobiłem błąd dekady opiszę później. Na początku plusy. Gabaryty m600i to przełom z jego funkcjami. Świetny wyświetlacz,super dzwięk mp3, i odtwarzanie video bomba. Na tym niestety koniec. Bateria jest tragiczna. Kupiłem m600i głównie do UMTS, a tu moi drodzy bateria trzyma góra 1,5 godziny. Przeglądanie stron www na poziomie smartfonów z przed 2 lat. Klawiatura prawie nie do ogarnięcia. Klawiatura na wyświetlaczu za mała do pisania. Wyświetlacz przy świetle dziennym jest gorszy niż przy wcześniejszych modelach. Ogólnie m600i nadaje się tylko do rozmów telefonicznych i jako mp3.

Odpowiedz

45. ~
0

2007-06-12 14:20:51

Mam tem telefon i krótką recenzje za chwilkę napiszę

Odpowiedz

44. ~zbok
0

2007-06-10 12:39:39

~moto-user i ~mx2: popieram :) a co do ~mb: jakbym dostawał prowizje od kazdej sprzedanej Motki to bylbym bogaty :)

Odpowiedz

43. ~moto-user
0

2007-06-08 13:39:35

Uprzejmie proszę sie odczepić od telefonów Motoroli. Jak komuś się nie podoba i nic nie wie na ten temat, to lepiej nic nie pisać. serdecznie polecam model K3 - ma HSDPA, UMTSa, EDGE 12, chodzi jak rakieta, włącza się w 5 sekund i jest super dopracowany. Jedni wolą Sony Ericssona, drudzy Samsunga, a ja wolę Motorolę. O firmie na N. się nie będe wypowiadał, bo szkoda klawiatury strzępić.

Odpowiedz

42. ~mb
0

2007-06-08 02:04:33

Hmm jak wchodził SE K700i to miał niby funkcje lepsze od podobnych modeli Nokii i był tańszy - więc się na niego zdecydowałem. Jednak wszystko wyszło w praniu, bardzo mizerna jakość wykonania, niektóre funkcje nie działały tak jak powinny. Pożegnałem się z SE, wróciłem do Nokii, nie żałuję. SE niby dobry telefon, z nawet znośnymi funkcjami, niby działa dobrze ale nie do końca. Hmm ktoś tu mówi o świetnych telefonach Motoroli, hmmmm aż się troszkę uśmiałem, napisał to chyba dystrybutor, który ma prowizję od sprzedanych sztuk tego badziewnego fona.

Odpowiedz

41. ~silesian
0

2007-06-08 00:14:21

hmm najlepszy jest tekst "nie jestem fanboyem SE" :D ale OK test testem ale z jedną rzecza muszę się niestety zgodzić. Nie wiem jak jest z jakością ogólną tego SE ale u nokii jakość telefonów z serii N jest w większości przypadków TRAGICZNA. nie miałem w ręku tylko n93/n93i ale reszta to jakiś koszmar, nierówne szczeliny, skrzypienie, odpryskujący lakier, no po prostu tragedia - jedyny chlubny wyjątek - n91 i chyba w końcu n95

Odpowiedz

40. ~zbok
0

2007-06-07 22:09:17

osadzic goscia testujacego... :) hm... no to powiem tyle ze niejaki pan: Marcin Kasiński ma dziwne podejscie do robienia testow. Napisal test telefonu... podkreslam TELEFONU a nigdzie nie ma slowa na temat jakosci rozmow itp. czyli sprawach podstawowych do ktorych przeciez sluzy telefon. To troche tak jakby ktos testowal samochod w ogole nim nie jezdzac... A co do wyposazenie-fakt ze wszystko co potrzeba raczej jest w pudeleczku, ale karta pamieci 64MB troche chyba mała jak na dzisiejsze standardy... No ale lepszy rydz niz nic :p

Odpowiedz

39. krs
0

2007-06-07 21:21:04

Co Wy sie tutaj wywnetrzacie. Sprowokowal tandentym i wyzywajacym testem i sie udalo przecietniakow z lasu wywolac. Olac sprawe i po sprawie. Czas osadzi tego goscia co tak testuje telefony.

Odpowiedz

38. ~marc
0

2007-06-07 20:53:53

czlowieku ty praktycznie przekopiowales wlasny test SE W950i

Odpowiedz

37. ~
0

2007-06-07 17:19:28

kalkulator nie telefon

Odpowiedz

36. ~zbok
0

2007-06-07 13:55:33

aha..jeszcze jedna uwaga do "yogi" jesli uwazasz ze z 100lat tradycji Motoroli nic nie wynika to naprawde nie znasz sie czlowieku na temacie tylko brednie klepiesz. Widac ze dla ciebie miara nowoczesnosci telefonu jest chyba tylko i wylacznie wielkosc matrycy aparatu...a kompletnie nic nie znasz sie na technologi uzywanej do produkcji takiego czy innego sprzetu-poprostu twoj poziom wiedzy i podejscie do tematu jest zenujace

Odpowiedz

35. ~zbok
0

2007-06-07 13:16:42

do "yogi": po 1. nic nie pisalem o smartphonach Motoroli tyko pisalem ze chwale sobie ta firme (wiec naucz sie czytac i co wazniejsze myslec-to naprawde nie boli!) po2. jesli naprawde uwazasz ze Motorola nie ma zadnych smartphonow to tylko swiadczy o twoim niskim poziomie inteligencji i wiedzy-odsylam cie do dzialu telefonow i dokladnie sobie zobacz jakie telefony oferuja dani producenci! A co do trwalosci V3 i innych telefonow Motoroli...znam ludzi ktorzy maja te telefony juz ok 2 lat i nic im sie nie stalo i wcale zbytnio nie dbaja o ten telefon tak ze...nie wiem co ty z nim robiles ze popsules...?!

Odpowiedz