DAJ CYNK

Test telefonu Nokia 6300

Marcin Kasiński

Testy sprzętu

Jeszcze parę lat temu telefony biznesowe Nokii zaczynały się na cyfrę 6, ale ostatnimi czasy ten podział uległ zmianie. Ponieważ obecnie na topie są telefony typu slim i każdy producent musi taki aparat posiadać w ofercie, Nokia zaprezentowała model 6300. Jest to telefon klasy slim, pozycjonowany właśnie w byłej serii biznesowej.

Jeszcze parę lat temu telefony biznesowe Nokii zaczynały się na cyfrę 6, ale ostatnimi czasy ten podział uległ zmianie. Ponieważ obecnie na topie są telefony typu slim i każdy producent musi taki aparat posiadać w ofercie, Nokia zaprezentowała model 6300. Jest to telefon klasy slim, pozycjonowany właśnie w byłej serii biznesowej.

Co w pudełku:
telefon Nokia 6300
bateria BL-4C
karta pamięci microSD 128MB
ładowarka
zestaw słuchawkowy stereo
płyta CD z softem
Zestaw całkiem dobry.Pierwsze wrażenia. Design telefonu jest bardzo spokojny, nie znajdziemy tu żadnych udziwnień czy ekstrawagancji. Jedynym elementem, który ożywia trochę telefon jest wyraźne oddzielenie klawiatury alfanumerycznej od klawiszy funkcyjnych i wyświetlacza poprzez inny kolor i delikatne podniesienie tej drugiej części. Całość sprawia jednak dość spójne wrażenie.

Obudowa telefonu wykonana jest wysokogatunkowego tworzywa sztucznego oraz stali nierdzewnej. Całość jest wyśmienicie spasowana, nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy. Taka ulga dla ucha po dłuższym obcowaniu z serią N. Widać, że Nokia potrafi wyprodukować telefon, który nie trzeszczy, w co powoli zaczynałem wątpić. Jedynie ta lakierowana na czarno plastikowa część obudowy umieszczona z tyłu wykazuje tendencje do rysowania się.

Patrząc na telefon użytkownik widzi duży wyświetlacz nad którym umieszczono głośniczek do rozmów. Pod ekranem znajdują się cztery klawisze funkcyjne zgrupowane wokół pięciokierunkowego klawisza nawigacyjnego. Na samym dole telefonu producent umieścił klawiaturę alfanumeryczną. Na prawej ściance znajdziemy jeszcze dwa przyciski służące do regulacji głośności. Ostatni przycisk "power" zlokalizowany jest na górnej ściance. Więcej klawiszy nie ma. Dolna ścianka kryje wejścia na ładowarkę, zestaw słuchawkowy oraz wejście na miniUSB. Z tyłu zaś, umieszczono oko kamery oraz głośnik. Nadmienić tylko trzeba, że po obu stronach telefonu umieszczona jest niebieska dioda informująca np. o nadchodzącym połączeniu.Jakość rozmów. W tej materii zostałem zaskoczony bardzo pozytywnie. Po ostatnich doświadczeniach z innymi modelami fińskiego producenta (doświadczeniami negatywnymi, falujący zasięg, kiepska jakość głosu) tutaj zaskoczony zostałem pozytywnie. Jakość głosu rozmówcy jest bez zarzutu, tak samo, mój rozmówca nie doświadczał dziwnych efektów dźwiękowych spowodowanych przez mój telefon. Druga rzecz, to w miarę stabilny zasięg, wskaźnik nie faluje, do czego się już przyzwyczaiłem w Nokiach.

Wyświetlacz. Nokia zastosowała w modelu 6300 duży wyświetlacz TFT o rozdzielczości QVGA czyli 240x320 pikseli. Potrafi on pokazać 24 bitową paletę kolorów (16.7 miliona kolorów )i prezentuje się wyśmienicie! Kolory, ich głębia i nasycenie są bardzo dobre. Tak samo czytelność. Jedynym minusem jest zbyt mała regulacja jasności, dla mnie chwilami wyświetlacz był za ciemny oraz trochę słabo czytelny w słońcu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu