DAJ CYNK

Test telefonu Huawei P9 Lite 2017

Arkadiusz Dziermański

Testy sprzętu

Huawei P9 Lite 2017 to smartfon o wielu nazwach. W zależności od rynku, możemy spotkać go jako m.in. Huawei P8 Lite 2017 lub Huawei Nova Lite. W Polsce dostępny jest pod pierwszą postacią i ma trudne zadanie. Musi godnie zastąpić bardzo dobrze przyjętego przez rynek Huaweia P9 Lite. Czy ma na to szanse? Sprawdźmy.Huawei P9 Lite 2017 to smartfon o wielu nazwach. W zależności od rynku, możemy spotkać go jako m.in. Huawei P8 Lite 2017 lub Huawei Nova Lite. W Polsce dostępny jest pod pierwszą postacią i ma trudne zadanie. Musi godnie zastąpić bardzo dobrze przyjętego przez rynek Huaweia P9 Lite. Czy ma na to szanse? Sprawdźmy.

Zestaw i najważniejsze informacje

Główny cechy Huaweia P9 Lite 2017:

  • plastikowa obudowa o wymiarach 147,2 x 72,94 x 7,6 mm i masie 147 gramów,
  • wyświetlacz IPS o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli,
  • układ Kirin 655 z ośmiordzeniowym procesorem taktowanym zegarem 2,1 GHz i grafiką Mali-T830Mp2,
  • 3 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wbudowanej (9,84 GB dla użytkownika), gniazdo kart microSD (zamiennie jako drugie gniazdo karty SIM),
  • Android w wersji 7.0 z nakładką Emition UI 5.0,
  • łączność LTE kategorii 4, Bluetooth 4.1, Wi-Fi (b/g/n), GPS i GLONASS, port USB typu C, gniazdo Jack 3,5 mm,
  • główny aparat o rozdzielczości 12 Mpix (F/2.0) z autofocusem opartym na detekcji fazy, przedni aparat o rozdzielczości 8 Mpix,
  • litowo-jonowy akumulator o pojemności 3000 mAh.

W zestawie przesłanym do testów, obok smartfonu, znalazł się kabel USB, ładowarka (2A, 5V), prosty (żeby nie powiedzieć prymitywny) jednoczęściowy zestaw słuchawkowy, klucz do otwarcia szuflady kart i krótka instrukcja (do Huaweia P8 Lite 2017).

Wygląd i obudowa

Huawei P9 Lite 2017 wydaje się kopią Honora 8. Widocznymi różnicami dla wprawionego oka jest inne logo z przodu i z tyłu obudowy, podwójny grill głośnika zewnętrznego na dolnej krawędzi, przeniesienie gniazda Jack 3,5 mm na górną krawędź i przedniego aparatu na prawo od głośnika rozmów. Do tego oczywiście brak podwójnego aparatu z tyłu obudowy. Najważniejszą różnicą jest oczywiście wykonanie obudowy. Podczas gdy Honor 8 był zbudowany perfekcyjnie, z materiałów najwyższej jakości, P9 Lite 2017 jest plastikowy. Nie tylko na korpusie, ale również z tyłu obudowy, który imituje taflę szkła. Wszystko to powoduje, że smartfon przypomina trochę pękatą mydelniczkę. Szczególnie, że ze względu na zaokrąglone krawędzie szkła 2.5D na przodzie obudowy i lustrzany plastik z tyłu wydaje się optycznie dużo grubszy niż w rzeczywistości.

Rozmieszczenie elementów jest standardowe - na prawym boku znajdziemy przyciski regulacji głośności i włącznik, na lewym gniazdo kart, na dolnej krawędzi gniazdo USB typu C i głośnik zewnętrzny, na górnej Jack 3,5 mm, a z tyłu aparat z pojedynczą diodą doświetlającą i czytnik linii papilarnych. Nie pełni on roli przycisku jak w Honorze 8 i nie można go użyć do podświetlania ekranu bez przypisania do niego odcisku palca.


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News