DAJ CYNK

Test telefonu HTC Touch Pro2

Dodane przez: Karol Wirkowski (vinc)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 61014

Niedawno HTC zaprezentował w prostej linii następcę wspomnianych modeli pod nazwą Touch Pro2. Niestety parametry urządzenia nie wzbudziły zachwytu. Okazało się, że nie wnosi znaczących zmian w stosunku do poprzednika (Touch Pro). Najbardziej widoczne to większe gabaryty i wyświetlacz (rozmiar i rozdzielczość). Natychmiast pojawiły się spekulacje dotyczące wydajności urządzenia. Czy Touch Pro2 będzie działał stabilnie i szybko w porównaniu do poprzednika i konkurencji? Czy sprosta wymaganiom multimedialnym współczesnego użytkownika? Trzeba pamiętać, że nie zawsze suche dane oddają rzeczywistość, szczególnie jeśli dotyczy to sprzętu pracującego pod kontrolą systemu Windows Mobile.

HTC to kultowa marka na rynku sprzętu pracującego pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Mobile. W swojej historii ma udane, jak i mniej udane modele, ale największe sukcesy i wzrost "wyznawców" tej marki przyniosły w szczególności dwa modele - Wizard i Kaiser. Oba modele były produkowane pod różnymi markami oraz nazwami w zależności od sieci, w której były sprzedawane.

Niedawno HTC zaprezentował w prostej linii następcę wspomnianych modeli pod nazwą Touch Pro2. Niestety parametry urządzenia nie wzbudziły zachwytu. Okazało się, że nie wnosi znaczących zmian w stosunku do poprzednika (Touch Pro). Najbardziej widoczne to większe gabaryty i wyświetlacz (rozmiar i rozdzielczość). Natychmiast pojawiły się spekulacje dotyczące wydajności urządzenia. Czy Touch Pro2 będzie działał stabilnie i szybko w porównaniu do poprzednika i konkurencji? Czy sprosta wymaganiom multimedialnym współczesnego użytkownika? Trzeba pamiętać, że nie zawsze suche dane oddają rzeczywistość, szczególnie jeśli dotyczy to sprzętu pracującego pod kontrolą systemu Windows Mobile.Budowa

W porównaniu do swojego poprzednika, Touch Pro2 zdecydowanie "urósł". Szerokość i wysokość telefonu znacznie wzrosły, ale grubość minimalnie zmalała. Rozmiary urządzenia to 116 x 59.2 x 17.3 mm w porównaniu do 102 x 51 x 18.1 mm Touch Pro. Wraz z rozmiarami wzrosła też waga z 165 gramów w Touch Pro do 178 gramów w Touch Pro2. Urządzenie jak widać po podanych rozmiarach i wadze do małych i lekkich nie należy. Mimo wszystko produkt HTC jest bardzo dobrze wyważony i przy codziennym użytkowaniu nie jest to uciążliwe.

Przedni panel Touch Pro2 otoczony jest srebrną metalową obwódką, która ma zabezpieczać spory wyświetlacz smartfonu z wysuwaną klawiaturą QWERTY. 3,6 cala w Touch Pro2 to aż o 0,8" więcej niż w Touch Pro. Nad wyświetlaczem, tuż na krawędzi styku przedniego panelu z metalową obwódką, znajduje się głośnik, a przy jego krawędziach bardzo dyskretnie zostały ukryte: dioda informująca o zdarzeniach oraz czujnik ruchu. Mniej dyskretnie w przedni panel została "wrzucona" kamera do wideorozmów. "Wrzucona", ponieważ wygląda na to, jakby projektanci HTC nie mieli pomysłu na bardziej dyskretne wpasowanie oka kamery w przedni panel. Tuż pod wyświetlaczem znajduje się "zoombar", który służy w niektórych aplikacjach jako tzw. lupa. Na samym dole, w linii styku z metalową częścią obudowy, znajdują się cztery klawisze. Licząc od lewej: zielona słuchawka, klawisz "Windows", cofnij oraz czerwona słuchawka. W górnej części przedniego panelu znajduje się klawisz włącz/wyłącz, który odpowiedzialny jest za wybudzanie oraz usypianie urządzenia. Mikrofon służący do rozmów został umieszczony w dolnej części metalowej obwódki.W przeciwieństwie do przedniego panelu - tylny, który jednocześnie jest osłoną baterii, został wykonany wyłącznie z plastiku. Mimo wszystko materiał użyty do jego wykonania jest bardzo dobrej jakości i nie przejawia tendencji do zarysowań. Środkową część od góry do dołu zajmuje sitaka imitująca osłonę głośnika, wypełniona atrapą szczotkowanego aluminium, na której znajduje się w górnej części aparat 3,2 Mpix. Pod aparatem znajduje się klawisz wyłączający/włączający mikrofon podczas rozmów. Z boku, po prawej stronie, znajdują się klawisze głośniej/ciszej, a łącze ext-USB znalazło miejsce w dolnej części urządzenia. Silos na rysik, jak przystało na produkty HTC, znalazł się w prawym dolnym rogu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu