DAJ CYNK

Test tabletu LG Optimus Pad (Swift Tab)

15.10.2011

Dodane przez: Mateusz Pakulski (Q!)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 15032

LG to kolejna firma, która postanowiła wejść na rynek tabletów i próbuje zdetronizować jego króla w postaci iPada 2. W tym celu wytacza swoje działo w postaci tabletu o niestandardowych proporcjach ekranu oraz m.in. dwóch obiektywach aparatu fotograficznego. Czy to wystarczy, aby zawalczyć na rynku, na którym jest już dosyć tłoczno, a którego lider nie ma zamiaru oddać, niekoniecznie przy tym się starając? Sprawdźmy. Naszym orężem będzie tablet LG Optimus Pad V900.

LG to kolejna firma, która postanowiła wejść na rynek tabletów i próbuje zdetronizować jego króla w postaci iPada 2. W tym celu wytacza swoje działo w postaci tabletu o niestandardowych proporcjach ekranu oraz m.in. dwóch obiektywach aparatu fotograficznego. Czy to wystarczy, aby zawalczyć na rynku, na którym jest już dosyć tłoczno, a którego lider nie ma zamiaru oddać, niekoniecznie przy tym się starając? Sprawdźmy. Naszym orężem będzie tablet LG Optimus Pad V900, który trafił na testy do redakcji TELEPOLIS.PL.

Zestaw

Oprócz samego urządzenia, w komplecie sprzedażowym znajdziemy również jednoczęściowy zestaw słuchawkowy bez pilota, kabel do transmisji danych oraz ładowarkę podróżną. Nic szczególnego.

Wygląd

Pierwszym elementem zwracającym uwagę na wygląd urządzenia są jego niecodzienne proporcje. Chociaż rozdzielczość ekranu jest w proporcjach 15:9, to fizyczne wymiary tabletu są zdecydowanie mniej proporcjonalne i różne od tego, co możemy spotkać u konkurencji, np. Motoroli XOOM czy iPadzie 2 - LG Optimus Pad jest znacznie szerszy niż wyższy. A może nawet długi? Zawdzięcza to proporcjom ekranu oraz ramce wokół wyświetlacza, która po bokach jest wyraźnie grubsza niż w okolicach dolnego i górnego boku.

Na przednim panelu, poza ekranem, znalazło się oczko aparatu fotograficznego wraz z zestawem czujników oraz diodą informującą o zdarzeniach oczekujących. Na dolnym boku, patrząc na urządzenie w orientacji poziomej, odnajdziemy cztery elementy - dwa styki wykorzystywane przez opcjonalne przystawki oraz porty microUSB i HDMI. Na prawym boku znalazły się dwa głośniki zewnętrzne, na górnym jednoczęściowy klawisz regulacji głośności, natomiast na lewym - gniazdo ładowania, JACK 3,5 mm, zasilania/blokady ekranu oraz… trzeci głośnik zewnętrzny. Po co? O tym później. Tylny panel to, standardowo, miejsce, gdzie niestandardowo znalazły się aż dwa oczka aparatu oraz pojedyncza dioda doświetlająca.Tablet wykonano z trzech rodzajów materiałów - szkło znalazło się na praktycznie całej przedniej powierzchni urządzenia, plastik na większości tylnego panelu, natomiast z metalu wykonano boki urządzenia oraz detal pomiędzy dwoma oczkami aparatu fotograficznego. Jakość wszystkich wykorzystanych materiałów jest na bardzo dobrym poziomie. Dotyczy to również plastików, które mają matową fakturę i są przyjemne w dotyku. Wszystkie podzespoły spasowane są wzorowo - nic nie trzeszczy, nic się nie łamie, wszystko jest odpowiednio sztywne i pewne.

Ergonomia

Każde włączenie tabletu czy jego ekranu nie obejdzie się bez rzutu oka na jego krawędź w poszukiwaniu odpowiedniego przycisku - wszystko dlatego, że po pierwsze jest on zdecydowanie zbyt mały, a po drugie zbyt mało wyróżnia się ponad otaczającymi go powierzchniami.

Nie lepiej jest z klawiszem głośności - chociaż jest on odpowiedniej wielkości, to też zbyt dobrze nie wyróżnia się sponad obudowy. Te dwa elementy to poważne niedociągnięcia, bo z tych dwóch klawiszy korzystać się będzie dosyć często.Komentarze
Zaloguj się
10. dzi0bas
0

2012-03-24 13:14:56

aero dziala z tym tabletem

Odpowiedz

9. ~BarD
0

2011-11-07 09:27:11

Sprawdzał ktoś działanie Aero2 na tym tabie?

Odpowiedz

8. ~Bartosz
0

2011-10-29 10:57:18

Czy ten tablet na funkcję hosta USB (czytam o nim sporo i w testach komputerświat.pl była taka informacja - nigdzie nie potwierdzona) ?

Odpowiedz

7. ~
0

2011-10-18 18:41:36

Czy autor mógłby przetłumaczyć fragment "ale konkurencja wciąż nie zostaje odpowiednio w tyle" na język polski?

Odpowiedz

6. ~jkskij
0

2011-10-18 07:54:51

Prawda jest taka ze porównywanie tabletow z Androidem w wersji Honeycomb to jak pisanie testów tego samego samochodu tylko w rożnych kolorach. No ewentualnie nieco z różnym wyposażeniem. Różnice są naprawdę niewielkie. LG wyróżnia się na ile może ale tak naprawdę to tylko dwoma elementami: wielkością ekranu i funkcjami 3D. Niestety żaden z tych elementów nie jest wyróżnikiem istotnym. Minimalne pomniejszenie ekranu ani nie satysfakcjonuje tych co rozgladaja się za małym tabletem ani tych to lubią duże ekrany. Funkcje 3 D to dobra rzecz ale na pól godziny zabawy. Potem juz zazwyczaj się do niej nie wraca. Miałem okazje korzystać z wielu tabletow na Androidzie i jeżeli ktoś nie pragnie posiadać systemu iOS to chyba najlepszym wyborem jest nowy Galaxy Tab 10.1. Lekki, świetny ekran, przyzwoita bateria i w miarę korzystna cena (szczególnie na tle LG).

Odpowiedz

5. vonski
2

2011-10-15 17:04:43

Na każdym tablecie z Androidem można. Tyle, że na chińskich wynalazkach z niskiej półki nawet ta gra się często mocno tnie.

Odpowiedz

4. ~
-2

2011-10-15 16:49:22

Czy na tym tablecie i na innych tabletach z Androidem można grać w Angry Birds?

Odpowiedz

3. ~miro
0

2011-10-15 16:00:50

A dla mnie ani iPad ani tablety na Androidzie są nieprzydatne, czekam coś na Windows 8, powyższe tablety to takie przerośnięte smartfony z przeznaczeniem do internetu i czasami jakaś gierka.

Odpowiedz

2. saha8
-1

2011-10-15 15:45:06

Działanie pakietu biurowego na załączonym filmie wygląda, jak by to ująć średnio. No cóż android ma trochę niedociągnięć, najnowsza wersja Ubuntu 11.10 została wydana również dla architektury ARM tylko kwestia czasu gdy na tabletach będziemy mieli wybór między tymi dwoma systemami.

Odpowiedz

0

2011-10-15 09:11:11

Miło że ciągle powstaje konkurencja :) to zdrowe dla rynku. Ja czekam na mocny 7" tablet albo od appla ( niedoczekanie moje ) albo z androidem 3.2:)

Odpowiedz