DAJ CYNK

Test głośnika Platinet PMGQ10B [KONKURS]

20.04.2018

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 15323

W nasze ręce wpadło bardzo ciekawe urządzenie, które choć nazywane jest głośnikiem, jest prawdziwym kombajnem multimedialnym, oferującym kilka użytecznych funkcji. Jednemu z takich urządzeń miałem okazję się przyjrzeć nieco bliżej, dzięki czemu powstała niniejsza recenzja, do której przeczytania i komentowania zapraszam. Postaram się pokazać, ile warte są wszystkie funkcje tu zgromadzone.W nasze ręce wpadło bardzo ciekawe urządzenie, które choć nazywane jest głośnikiem, jest prawdziwym kombajnem multimedialnym, oferującym kilka użytecznych funkcji. Jednemu z takich urządzeń miałem okazję się przyjrzeć nieco bliżej, dzięki czemu powstała niniejsza recenzja, do której przeczytania i komentowania zapraszam. Postaram się pokazać, ile warte są wszystkie funkcje tu zgromadzone.

Wygląd, specyfikacja, wyposażenie

Platinet PMGQ10B to lekko zaokrąglony na niektórych krawędziach prostopadłościan o wymiarach 204 x 140 x 76 mm. Wykonana z czarnego tworzywa sztucznego obudowa powleczona jest z trzech stron również czarną tekstylną siateczką, która osłania między innymi znajdujące się po bokach głośniki. Z przodu zlokalizowany jest duży wyświetlacz, pokazujący między innymi godzinę, temperaturę powietrza, a także inne informacje, w zależności od aktualnie działających funkcji. Po przeciwnej stronie, z tyłu, znajduje się umieszczone centralnie okrągłe gniazdo zasilania, a po jego obu stronach dwa gniazda USB oraz wejście audio Jack 3,5 mm (AUX IN).Najwięcej miejsca na górnej przestrzeni zajmuje obszar ładowania bezprzewodowego w standardzie Qi, na którym umieszczamy telefon wyposażony w taką funkcję (zapali się wtedy niebieska dioda). Podczas testów posłużyłem się Samsungiem Galaxy S9+. Tu także znajdziemy przyciski służące do sterowania urządzeniem. Od lewej strony mamy kolejno: Snooze - służy do uruchamiania funkcji drzemki, przycisk ustawień alarmu, przycisk ustawień zegara, przyciski regulacji głośności oraz sterowania innymi parametrami ("-" i "+"), włącznik radia FM, przycisk AUX, wreszcie przycisk służący do uruchamiania połączenia przez Bluetooth oraz do odbierania i kończenia połączeń telefonicznych. Na prawo od przycisków zlokalizowane są otwory mikrofonu.Najważniejsze cechy urządzenie PMGQ10B są następujące:

  • głośniki stereo 2 x 5 W RMS,
  • zakres częstotliwości: 60 Hz - 18 kHz,
  • czułość 90 dB ± 2 dB,
  • wyświetlacz LED,
  • łączność Bluetooth (zasięg do 8 m), NFC (do szybszego parowania smartfonów z głośnikiem), radio FM,
  • ładowanie bezprzewodowe Qi (5V/1A),
  • 2 porty USB 2,1 A + 1 A (maksymalne natężenie prądu: 3,1 A),
  • wbudowany zestaw głośnomówiący.

W komplecie z głośnikiem znajdował się zasilacz sieciowy oraz przewód audio z wtyczkami Jack 3,5 mm. W pudełku znaleźć można też wielojęzyczną instrukcję obsługi (także po polsku).Konkurs!

Dzięki uprzejmości firmy Platinet, mamy dla Was zupełnie nowy, nierozpakowany egzemplarz testowanego urządzenia. Aby stać się jego właścicielem, należy w komentarzach poniżej odpowiedzieć na następujące pytanie:

Jaką piosenką i kogo chciałbyś/chciałabyś obudzić przy pomocy radiobudzika firmy Platinet i dlaczego?

Honorowane są tylko komentarze zarejestrowanych użytkowników, a każdemu Czytelnikowi przysługuje tylko jedno zgłoszenie. Czekamy na Wasze pomysłowe i/lub zaskakujące odpowiedzi, byle z zachowaniem kultury. Na Wasze pomysły czekamy do 6 maja (włącznie), a już 7 maja wyłonimy zwycięzcę. Nagrodę dostarczymy na nasz koszt na wskazany przez zwycięzcę polski adres.

Komentarze
Zaloguj się