DAJ CYNK

Test głośnika Platinet PMGQ10B [KONKURS]

20.04.2018

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 12555

W nasze ręce wpadło bardzo ciekawe urządzenie, które choć nazywane jest głośnikiem, jest prawdziwym kombajnem multimedialnym, oferującym kilka użytecznych funkcji. Jednemu z takich urządzeń miałem okazję się przyjrzeć nieco bliżej, dzięki czemu powstała niniejsza recenzja, do której przeczytania i komentowania zapraszam. Postaram się pokazać, ile warte są wszystkie funkcje tu zgromadzone.



W nasze ręce wpadło bardzo ciekawe urządzenie, które choć nazywane jest głośnikiem, jest prawdziwym kombajnem multimedialnym, oferującym kilka użytecznych funkcji. Jednemu z takich urządzeń miałem okazję się przyjrzeć nieco bliżej, dzięki czemu powstała niniejsza recenzja, do której przeczytania i komentowania zapraszam. Postaram się pokazać, ile warte są wszystkie funkcje tu zgromadzone.

Wygląd, specyfikacja, wyposażenie

Platinet PMGQ10B to lekko zaokrąglony na niektórych krawędziach prostopadłościan o wymiarach 204 x 140 x 76 mm. Wykonana z czarnego tworzywa sztucznego obudowa powleczona jest z trzech stron również czarną tekstylną siateczką, która osłania między innymi znajdujące się po bokach głośniki. Z przodu zlokalizowany jest duży wyświetlacz, pokazujący między innymi godzinę, temperaturę powietrza, a także inne informacje, w zależności od aktualnie działających funkcji. Po przeciwnej stronie, z tyłu, znajduje się umieszczone centralnie okrągłe gniazdo zasilania, a po jego obu stronach dwa gniazda USB oraz wejście audio Jack 3,5 mm (AUX IN).



Najwięcej miejsca na górnej przestrzeni zajmuje obszar ładowania bezprzewodowego w standardzie Qi, na którym umieszczamy telefon wyposażony w taką funkcję (zapali się wtedy niebieska dioda). Podczas testów posłużyłem się Samsungiem Galaxy S9+. Tu także znajdziemy przyciski służące do sterowania urządzeniem. Od lewej strony mamy kolejno: Snooze - służy do uruchamiania funkcji drzemki, przycisk ustawień alarmu, przycisk ustawień zegara, przyciski regulacji głośności oraz sterowania innymi parametrami ("-" i "+"), włącznik radia FM, przycisk AUX, wreszcie przycisk służący do uruchamiania połączenia przez Bluetooth oraz do odbierania i kończenia połączeń telefonicznych. Na prawo od przycisków zlokalizowane są otwory mikrofonu.



Najważniejsze cechy urządzenie PMGQ10B są następujące:

  • głośniki stereo 2 x 5 W RMS,
  • zakres częstotliwości: 60 Hz - 18 kHz,
  • czułość 90 dB ± 2 dB,
  • wyświetlacz LED,
  • łączność Bluetooth (zasięg do 8 m), NFC (do szybszego parowania smartfonów z głośnikiem), radio FM,
  • ładowanie bezprzewodowe Qi (5V/1A),
  • 2 porty USB 2,1 A + 1 A (maksymalne natężenie prądu: 3,1 A),
  • wbudowany zestaw głośnomówiący.

W komplecie z głośnikiem znajdował się zasilacz sieciowy oraz przewód audio z wtyczkami Jack 3,5 mm. W pudełku znaleźć można też wielojęzyczną instrukcję obsługi (także po polsku).



Konkurs!

Dzięki uprzejmości firmy Platinet, mamy dla Was zupełnie nowy, nierozpakowany egzemplarz testowanego urządzenia. Aby stać się jego właścicielem, należy w komentarzach poniżej odpowiedzieć na następujące pytanie:

Jaką piosenką i kogo chciałbyś/chciałabyś obudzić przy pomocy radiobudzika firmy Platinet i dlaczego?

Honorowane są tylko komentarze zarejestrowanych użytkowników, a każdemu Czytelnikowi przysługuje tylko jedno zgłoszenie. Czekamy na Wasze pomysłowe i/lub zaskakujące odpowiedzi, byle z zachowaniem kultury. Na Wasze pomysły czekamy do 6 maja (włącznie), a już 7 maja wyłonimy zwycięzcę. Nagrodę dostarczymy na nasz koszt na wskazany przez zwycięzcę polski adres.

Komentarze
Zaloguj się
53. iphoneski
0

2018-05-07 21:22:47

@52 to czekam z niecierpliwością :)

Odpowiedz

52. LuiN
0

2018-05-07 20:50:43

@51, iphoneski - czekamy jeszcze na jednego głosującego. Nie ma jedności w głosach i za wcześnie na werdykt, ale przemykasz tu i ówdzie :)

Odpowiedz

51. iphoneski
0

2018-05-07 20:17:30

A wiadomo kto wygrał? Z ciekawości pytam, bo znając moje szczęście raczej nie ja :)

Odpowiedz

50. orson_dzi
0

2018-05-07 19:29:12

To już poza konkursem dodam od siebie. Tak bardzo lubię naszą rzeczywistość i otoczenie, że w zależności od dnia witałyby mnie: Big Cyc - Antoni wzywa do broni; Ozzy - Dzień Świra lub Mikser - Polisz Komedi.

Odpowiedz

49. ~Mike
0

2018-05-07 06:13:53

Bardzo ciekawi mnie Wasza opinia na temat Ultimate Ears.Ciekaw jestem czy faktycznie są tak dobre jak mowa o nich w internetach. Ktoś coś?Slyszałem, że są dobre jakościowo. Cena choć jest wyższa niż głośniki na aliexpress to jakoś wolałbym postawić na rzetelną firmę, a mam z Logitecha już kilka dobrych urządzeń - choćby klawiatura i głośniki z subuferem ;3

Odpowiedz

48. rudymax
0

2018-05-06 23:57:23

Gdyby to było możliwe, chciałbym obudzić brata piosenką "wish you were here" zespołu Pink Floyd. Niestety tam gdzie jest teraz chyba już nie usłyszy. Teraz uczę się żyć bez niego.Dlaczego, bo mi go brakuje, Dlaczego Pink Floyd, bo to nasz ulubiony zespół.

Odpowiedz

47. rudymax
0

2018-05-06 23:32:01

Gdyby to było możliwe, chciałbym obudzić brata piosenką "wish you were here" zespołu Pink Floyd. Niestety tam gdzie jest teraz chyba już nie usłyszy. Teraz uczę się żyć bez niego.

Odpowiedz

46. asziatko
0

2018-05-04 23:13:38

"Odkąd zobaczyłem Ciebie" radio budziku Platinet "co poradzić mogę na to" że właśnie Ciebie chce byś budził Moją Dziewczynę która jest fanką utworu Przez Twe Oczy Zielone oraz zespołu Akcent "i czeka na twój mały znak, jeden uśmiech twój wystarczy" by budzić co rano każdego z nas.

Odpowiedz

45. 2oneX_
0

2018-05-03 15:37:28

@11 jak można to trochę poprawie ten tekst bo był pisany na szybko, tak więc:Głośnik budził by mnie dźwiękami kawałka Imagine Dragons - Warriors który zaczyna się spokojnie lecz nagle uderza pełną energii mocą, wybieram ten kawałek bo daje siły przetrwać kolejny długi dzień w pracy a później przy nauce. Dla czego mnie, ktoś by mógł również zapytać, "przecież to samolubne" mógłby powiedzieć, natomiast właśnie nie bo kto lubi wstawać rano i iść do pracy na kolejnych kilkanaście godzin? Głośnik niech więc budzi mnie a moje dziewczę niech śpi w spokoju i pięknieje.

Odpowiedz

44. PiotrW
0

2018-05-02 08:39:33

Na dobry początek dni, które ostatnio przychodzą jej z trudem co do optymistycznego wstawania Pharrell Williams - Happy w poniedziałki ;)

Odpowiedz

43. TomLee
0

2018-05-01 11:54:47

W taki fajny poranek jak dzisiaj, kiedy wiem, że nie muszę rano wstawać i iść do roboty, chętnie obudziłbym siebie około godziny 9-tej piosenką "I Want To Know What Love Is" zespołu Foreigner. Uwielbiam ten klasyk z lat 80-tych.

Odpowiedz

42. Morvius
0

2018-04-30 18:59:41

Oj soś słabo Wam idzie, chyba nie chcecie wygrać całkowicie za darmo fajnego głośnika. :P

Odpowiedz

41. ~Blues
0

2018-04-28 18:29:31

Głośniki bluetooth to jest zmora dzisiejszego świata, ale także i genialna zabawa!Czemu zmora? Bo jest masa /''dj/''ów bez słuchawek", którzy zakłócają spokój i relatywną w mieście swoją, zazwyczaj tandetną muzyką.A czemu są tak genialne? Bo można je zabrać wszędzie i każdy może się podłączyć do takiego głośnika! Ja jestem szczęśliwym nabywcą Logitech Boom 2, w którym bateria trzyma nawet do 15h, a jakość dźwięku przestrzennego wgniata dosłownie w ziemię! Do tego wygoda użytkowania przy pomocy aplikacji jest nie do opisania. Siedzę z telefonem w ręku i tylko klikam, next, next, next...

Odpowiedz

40. ~baśka
0

2018-04-27 17:44:00

" Earth" z filmu " Gladiator" zaśpiewany przez Lisę Gerard to utwór przy którym mogłabym się budzić każdego poranka. Delikatnie budzi ale daje moc i siłę na cały dzień.

Odpowiedz