DAJ CYNK

Retrorecenzja: Apple iPhone 4

25.08.2017

Dodane przez: Jakub Kociszewski

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 37663

Apple iPhone 4 w momencie premiery w 2010 roku był jednym z najlepszych i najładniej wyglądających telefonów na rynku i po dziś dzień, przynajmniej dla mnie, stanowi symbol eleganckiego i najlepiej zaprojektowanego smartfonu w dziejach branży mobilnej. Właściwie to od tego modelu na szerszą skalę zaczęła się moda na stosowanie szkła oraz metalu w urządzeniach zwanych smartfonami.Apple iPhone 4 w momencie premiery w 2010 roku był jednym z najlepszych i najładniej wyglądających telefonów na rynku i po dziś dzień, przynajmniej dla mnie, stanowi symbol eleganckiego i najlepiej zaprojektowanego smartfonu w dziejach branży mobilnej. Właściwie to od tego modelu na szerszą skalę zaczęła się moda na stosowanie szkła oraz metalu w urządzeniach zwanych smartfonami.

Czy mimo jego bardzo, jak na standardy w tej branży, sędziwego wieku, da się jeszcze z niego korzystać 7 lat później? Zapraszam do lektury retrorecenzji, w której postaram się odpowiedzieć na to pytanie.Zestaw sprzedażowy

Co prawda nie mam już ani pudełka, ani żadnego z oryginalnych akcesoriów dołączanych do zestawu Apple'a (oprócz ładowarki i kabla z 30-pinowym złączem), pamiętam jednak jak dzisiaj, jakie emocje dostarczało rozpakowanie tego urządzenia. Patrząc na dzisiejsze urządzenia, nie tylko od Apple'a ale i od innych producentów, da się zauważyć, że przez te 7 lat, mało zmieniło się w tej kwestii, a szkoda.

http://www.telepolis.plhttps://www.telepolis.pl/grafika/arty/Apple_iPhone_4/apple-iphone-4_44.jpg Nadal widzimy jak producenci starają się upchać wszystkie akcesoria w jak najmniejszym pudełku, niektórzy starannie, niektórzy niechlujnie. Przed erą telefonów z jabłkiem w logo, każda firma miała swój unikalny styl, po 2010 roku wszystko uległo jakby unifikacji. Dotyczy to zarówno wyglądu urządzeń, jak i stylu opakowań.

Opakowanie iPhone'a 4 oferowało dokładnie to samo, co dzisiaj stanowi standard. Słuchawki, ładowarka, kabel do ładowania z 30-pinowym złączem (teraz jest to 15-pinowe łącze) i to wszystko podobno tak ułożone, by przy rozpakowaniu dostarczać jak najlepsze wrażenia użytkownikowi. Trzeba przyznać, że coś w tym było, na tamte czasy mogło to robić wrażenie. Jednak jak się powiela ten sam schemat przez ileś lat, to na nikim nie robi to już wrażenia, ba nikt na to nawet nie zwraca uwagi. Wyróżnikiem Apple'a na tle innych firm było i nadal jest dodawanie naklejek w kształcie logo firmy. Jest to chyba jedyna firma, która nadal stosuje tego typu rodzaju promocję.

Trzeba przyznać, że to właśnie Apple zainicjował ruch minimalizmu. Zmniejszanie i ścieśnianie pudełek można było zaobserwować także u innych producentów.

Informacja sponsorowana: Jeśli potrzebujesz większych pieniędzy na nagłe wydatki odwiedź portal oddamzachwile.pl i wybierz ofertę chwilówki na raty.

Komentarze
Zaloguj się