DAJ CYNK

Huawei FreeBuds Pro - najlepsze słuchawki TWS tego roku

Dodane przez: Lech Okoń (LuiN)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 68323

Huawei FreeBuds Pro opinie

Huawei FreeBuds Pro to słuchawki premium azjatyckiego producenta i gorący następca popularnych FeeeBuds 3i. Z tych ostatnich korzystam od wiosny... i raczej już do nich nie wrócę. No nie ma opcji.

Mniejsze, lepiej leżące w uchu, wygodniejsze, z fajnym sterowaniem, lepszym brzmieniem, zwiększoną głośnością, lepszym akumulatorem i kozackim ANC z bajerami, a do tego bezprzewodowe ładowanie, analiza kostna głośności rozmówcy i dynamiczna poprawa głosu w czasie rozmowy... Koniec, można się rozejść. Tak drogi Czytelniku, jak Ci się nie chce czytać, możesz śmiało sprawdzić sobie aktualną cenę na Ceneo i brać w ciemno. W ramach przedsprzedaży (849 zł, 17 - 30 października 2020), do słuchawek dostaniesz gratis Huawei Band 4 Pro.

Huawei FreeBuds Pro - małe słuchawki, wielki dźwięk

Cena jednak niska nie jest, więc jeśli potrzebujesz więcej argumentów do swojego "rachunku sumienia", zapraszam do lektury testu słuchawek niemal idealnych. Na takie TWS-y czekałem, drogi Huaweiu - jak coś, to tragicznie je zgubiłem po testach ;-).

Specyfikacja Huawei FreeBuds Pro

Z rzeczy ważnych, jest odporność na zachlapanie i kurz, do 30h pracy na pojedynczym ładowaniu i Bluetooth 5.2 umożliwiający równoczesne sparowanie z dwoma urządzeniami. Szczegóły natomiast poniżej:

Huawei FreeBuds Pro - specyfikacja techniczna

Trudne TWS-owe początki

"Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki", czyli TWS, przyjmują wiele form. Modę na nie zapoczątkował na szeroką skalę Apple. Najpierw był to patyk z plastikową kulką - wypadało to mi z uszu, a plastik bez osłony potrafił ranić małżowiny (dosłownie), o czym przekonały nas słuchawki Huawei Freebuds 3. Myślałem, że to ja mam jakieś krzywe uszy, ale i Ania Rymsza skończyła z rankami w małżowinach, więcej przeczytacie w teście. Potem Apple wymyślił, że trzeba dać jednak wymienne gumki na końcach, to i Huawei wypuścił FreeBuds 3i (oraz własnego klona w postaci Honor Magic EarBuds). Honorowej wersji używam na co dzień i nie spoilując niepotrzebnie, jest całkiem OK. Niebawem pojawi się test tych słuchawek u nas (Marian Szutiak). Wciąż jednak mamy ten nieszczęsny długi patyk, o który łatwo jest zaczepić np. podczas zakładania maseczki. Nie lubimy takiej konstrukcji - zawodzi w najmniej spodziewanych momentach... Na przykład tuż przed wejściem do autobusu musimy szukać jednej ze słuchawek na chodniku, o czym więcej napisał Arek przy okazji testu zestawu Teufel Airy True Wireless. Mnie EarBudsy wpadły razu pewnego do zupy. Długim patykom mówimy stanowcze nie!

Huawei FreeBuds Pro - minimalizm i elegancja

Huawei FreeBuds Pro - konstrukcja i obsługa

Huawei FreeBuds Pro to już natomiast konstrukcja niemal w pełni miesząca się w małżowinie. Może nie aż tak jak fasolki Samsung Galaxy Buds Live (Marian testuje i te), ale już nie mamy wrażenia, że nosimy kolczyki (a przynajmniej tak to sobie wyobrażam). Jednocześnie oszczędzenie tych krótkich patyczków pozwoliło zachować wysoką ergonomię obsługi.

Przejechanie palcem w górę czy w dół powoduje zmianę poziomu głośności, złapanie słuchawki dwoma palcami z kolei daje pauzę/play, dwukrotne następny utwór, a trzykrotne poprzedni. Nie ma tym sposobem przypadkowych naciśnięć, a jednocześnie nie potrzeba siły, by sterować muzyką. Rzecz jasna możemy też odbierać/kończyć połączenia - jedno takie uszczypnięcie, jak i je odrzucać - dwukrotne szczypnięcie słuchawki. Proste. Mamy też możliwość zmiany trybu pracy ANC, wystarczy przytrzymać patyczek.

Huawei FreeBuds Pro vs. FreeBuds 3i

Wracając jeszcze do konstrukcji, każda ze słuchawek ma dwa mikrofony oraz czujnik przewodnictwa kostnego, rozpoznaje dodatkowo obecność słuchawki w uchu (w tym szczelność zamontowania), a komunikuje się za pomocą podwójnej anteny Bluetooth w najwyższym standardzie 5.2 (opóźnienia do 180 ms). Słuchawki trzymamy albo w uszach, albo w owalnym etui z gniazdem ładowania USB-C oraz bezprzewodowym ładowaniem (Qi). Etui ma jedną zewnętrzną diodę sygnalizującą ładowanie (żółty to 50% naładowania, zielony powyżej 80%, czerwony trupek). Druga z diodek jest wewnątrz etui, pomiędzy słuchawkami. Ta również pokazuje stan naładowania, jak i sygnalizuje tryb parowania.

Huawei FreeBuds Pro - etui ładujące

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu