DAJ CYNK

Tani laptop do gier z GeForce RTX 3050? W Dream Machines to możliwe

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Testy sprzętu

Ekran

Dream Machines RG3050-15PL20 wyposażony jest w 15,6-calowy ekran z matrycą WVA (Wide View Angle). Maksymalna, obsługiwana rozdzielczość to Full HD (1920 × 1080 pikseli), a odświeżanie to 144 Hz. Na papierze wszystko wygląda bardzo dobrze, ale gorzej z praktyką. Szybko można się przekonać, że nie jest to panel najwyższych lotów. Testy za pomocą kolorymetru wskazały bardzo słabe odwzorowanie kolorów. Laptop uzyskuje jedynie 58,6% pokrycia palety barw sRGB. Jeszcze gorzej jest w przypadku Adobe RGB oraz DCI-P3, gdzie wyniki o kolejno 40,5 oraz 41,7%. Kolory wpadają w chłodne odcienie, bowiem temperatura kolorów to 7046K. Pomimo tego takie wyniki kompletnie eliminuje laptop z perspektywy grafików lub osób zajmujących się fotografią.


Z drugiej strony to budżetowy laptop dla graczy, dla których najważniejsze są rozdzielczość i odświeżanie, a na tym polu jest w pełni poprawnie. Da się dostrzec minimalne smużenie, wynikające z przeciętnego czasu reakcji, ale nie jest ono w żaden sposób uciążliwe. Ekran dużo lepiej wypada pod kątem jasności i kontrastu. W centralnym punkcie osiąga on 306 cd/m2 oraz około 1610:1. Całkiem nieźle. Dzięki temu obraz jest dobrze czytelny nawet przy większym nasłonecznieniu. Trochę gorzej z równością podświetlenia. Przy całkowicie czarnym ekranie widać tzw. wycieki. Poza tym iluminacja ekranu spada w rogach nawet do 273,4 cdm/m2.

Dream Machines RG3050-15PL20 test opinie

Oczywiście wiele jest ekranów, które są pod tym względem lepsze, ale musicie pamiętać, że to stosunkowo tani model dla graczy i z takiej perspektywy należy go oceniać. Jeśli weźmiemy to pod uwagę, to nie ma tragedii. Ekran spełnia swoją podstawową rolę, którą w tym przypadku jest wyświetlanie przyzwoitego obrazu z wysokim odświeżaniem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Przewiń w dół do następnego wpisu