DAJ CYNK

TELEPOLIS.PL Stars: mobilny Internet z routerem na 24 miesiące

Dodane przez: Redakcja

Kategoria: Rankingi

Interakcje: 19543

W ramach TELEPOLIS.PL Stars przyjrzeliśmy się ofertom mobilnego Internetu w zestawie z mobilnym routerem.

W ramach TELEPOLIS.PL Stars przyjrzeliśmy się ofertom mobilnego Internetu w zestawie z mobilnym routerem.

Uczestnicy rankingu i kryteria oceny

Do dzisiejszego rankingu trafiły oferty mobilnego Internetu z pakietem min. 50 GB, w zestawie z routerem mobilnym, obsługującym sieci LTE cat.4 (150/50 Mb/s). Wzięliśmy pod uwagę oferty dla nowych klientów, z umową na 24 miesiące, z e-fakturą, dostępne w internetowym kanale sprzedaży. Założyliśmy też, że opłata wstępna za router powinna być jak najniższa i nie wyższa niż 100 zł.

W rankingu, do porównania trafiły w sumie 4 oferty różnych operatorów:

  • Plus - Ja + Internet LTE 50 GB,
  • T-Mobile - Internet Relax
  • Orange - LTE FreeNet,
  • Play - Internet S

Kryteria wyboru zwycięzcy

Najważniejszym kryterium oceny każdej oferty była Łączna Wartość Umowy (ŁWU), na którą składał się abonament, koszt aktywacji i opłata wstępna za urządzenie. Założyliśmy także brak zwyżek kosztów np. za brak zgód marketingowych czy też fakturę papierową.

Na pozycję oferty wpływu nie miały wszelkie dodatki takie jak np. usługa nocna czy usługa strumieniowego przesyłania muzyki. Tego typu opcje wypunktowane zostały w uwagach.

Na wynik założenia nie miały też wpływać dodatki reklamowane jako "nielimitowany Internet". Osoby szukające ofert z taką opcją powinny bardzo uważać i pamiętać, że operator może poważnie "uszkodzić" usługę w ramach FUP (Fair-Usage-Policy), ograniczając prędkość pobierania i wysyłania danych, gdy jego zdaniem korzystamy z Internetu zbyt intensywnie.

Zwycięzcy rankingu

Pierwsze miejsce w rankingu przypadło T-Mobile. Za pakiet 55 GB w ofercie Internet Relax wraz z routerem przez 24 miesiące zapłacić trzeba będzie łącznie 898,66 zł, co daje średniomiesięcznie 37,44. Zaznaczyć trzeba, że opłata aktywacyjna wynosi 49,90 zł, a w cenniku nie znaleźliśmy dopłat za brak zgód marketingowych.

Drugie miejsce w zestawieniu przypadło Play w ofercie Internet S. Przy pakiecie 50 GB danych z routerem łączna wartość umowy wyniesie 1047,76 zł (średniomiesięcznie 43,66 zł). Opłata aktywacyjna wynosi 39 zł, a w ofertę wliczony został rabat za udzielenie zgody marketingowej w wysokości 5,99 zł. Abonament zawiera także rabat w wysokości 5,99 zł za terminową płatność.
Dodatkowo, w ramach oferty użytkownik ma wliczony dostęp do muzycznego serwisu Tidal. Wspomnieć należy jeszcze, że oferta ta robi się bardzo korzystna, gdy użytkownik będzie korzystał z usługi "Noce bez limitu".

Na koniec przypominamy jeszcze, że przed wybraniem dla siebie oferty mobilnego internetu warto wcześniej przetestować sieć w miejscach gdzie będzie się dłużej korzystać z usługi. Jeżeli np. korzystać będziesz głównie w domu lub na działce sprawdź tam jakie osiągasz transfery. Wystarczy kupić starter prepaid lub skorzystać z okresu testowego u operatora.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu