DAJ CYNK

TELEPOLIS.PL Stars: mobilny Internet z routerem na 24 miesiące

10.06.2016

Dodane przez: Redakcja

Kategoria: Rankingi

Interakcje: 17466

W ramach TELEPOLIS.PL Stars przyjrzeliśmy się ofertom mobilnego Internetu w zestawie z mobilnym routerem.

W ramach TELEPOLIS.PL Stars przyjrzeliśmy się ofertom mobilnego Internetu w zestawie z mobilnym routerem.

Uczestnicy rankingu i kryteria oceny

Do dzisiejszego rankingu trafiły oferty mobilnego Internetu z pakietem min. 50 GB, w zestawie z routerem mobilnym, obsługującym sieci LTE cat.4 (150/50 Mb/s). Wzięliśmy pod uwagę oferty dla nowych klientów, z umową na 24 miesiące, z e-fakturą, dostępne w internetowym kanale sprzedaży. Założyliśmy też, że opłata wstępna za router powinna być jak najniższa i nie wyższa niż 100 zł.

W rankingu, do porównania trafiły w sumie 4 oferty różnych operatorów:

  • Plus - Ja + Internet LTE 50 GB,
  • T-Mobile - Internet Relax
  • Orange - LTE FreeNet,
  • Play - Internet S

Kryteria wyboru zwycięzcy

Najważniejszym kryterium oceny każdej oferty była Łączna Wartość Umowy (ŁWU), na którą składał się abonament, koszt aktywacji i opłata wstępna za urządzenie. Założyliśmy także brak zwyżek kosztów np. za brak zgód marketingowych czy też fakturę papierową.

Na pozycję oferty wpływu nie miały wszelkie dodatki takie jak np. usługa nocna czy usługa strumieniowego przesyłania muzyki. Tego typu opcje wypunktowane zostały w uwagach.

Na wynik założenia nie miały też wpływać dodatki reklamowane jako "nielimitowany Internet". Osoby szukające ofert z taką opcją powinny bardzo uważać i pamiętać, że operator może poważnie "uszkodzić" usługę w ramach FUP (Fair-Usage-Policy), ograniczając prędkość pobierania i wysyłania danych, gdy jego zdaniem korzystamy z Internetu zbyt intensywnie.

Zwycięzcy rankingu

Pierwsze miejsce w rankingu przypadło T-Mobile. Za pakiet 55 GB w ofercie Internet Relax wraz z routerem przez 24 miesiące zapłacić trzeba będzie łącznie 898,66 zł, co daje średniomiesięcznie 37,44. Zaznaczyć trzeba, że opłata aktywacyjna wynosi 49,90 zł, a w cenniku nie znaleźliśmy dopłat za brak zgód marketingowych.

Drugie miejsce w zestawieniu przypadło Play w ofercie Internet S. Przy pakiecie 50 GB danych z routerem łączna wartość umowy wyniesie 1047,76 zł (średniomiesięcznie 43,66 zł). Opłata aktywacyjna wynosi 39 zł, a w ofertę wliczony został rabat za udzielenie zgody marketingowej w wysokości 5,99 zł. Abonament zawiera także rabat w wysokości 5,99 zł za terminową płatność.
Dodatkowo, w ramach oferty użytkownik ma wliczony dostęp do muzycznego serwisu Tidal. Wspomnieć należy jeszcze, że oferta ta robi się bardzo korzystna, gdy użytkownik będzie korzystał z usługi "Noce bez limitu".

Na koniec przypominamy jeszcze, że przed wybraniem dla siebie oferty mobilnego internetu warto wcześniej przetestować sieć w miejscach gdzie będzie się dłużej korzystać z usługi. Jeżeli np. korzystać będziesz głównie w domu lub na działce sprawdź tam jakie osiągasz transfery. Wystarczy kupić starter prepaid lub skorzystać z okresu testowego u operatora.

Komentarze
Zaloguj się
136. ~Janek
0

2016-06-21 14:52:51

Czyli wychodzi na to, że najbardziej się opłaca wziąć Plusa w ramach smart dom, bo wtedy jest za 50%. No albo polować na Happy Days u nich, bo wtedy jest nie 50, a 100GB netu do wykorzystania.

Odpowiedz

135. WitekT
0

2016-06-16 13:14:39

Centurion: boimy się nolimitów z jednego, prostego względu. Nie wszyscy operatorzy jasno komunikują do ilu spada lejek po jakich kolejnych progach GB. Wiesz ile to wyniesie w Plusie? :-)Albo jeszcze z innego powodu - Orange wprowadza ograniczenia per stacja dla heavy-userów. To może dotknąć w szczególności taryf domowych, o których wspominałeś.Nie da się zrobić wiarygodnego rankingi i porównać taryf nolomit, dlatego zdecydowaliśmy się na to, że porównujemy taryfy 50 GB. Nawet, gdybyśmy uwzględnili postulowaną przez Ciebie taryfę, to nic by to nie zmieniło w rankingu, tzn. dalej wygrałby T-Mobile.

Odpowiedz

134. LuiN
0

2016-06-15 23:17:08

@131, Centurion - pełna zgoda; sam czasem ze zgrozą stwierdzałem, gdy wpadli goście, że nagle limit urządzeń został przekroczony. Choć jak też zapewne zauważyłeś, porównaliśmy taryfy bardziej jednoosobowe niż rodzinne. W takim użytkowaniu MiFi nie jest takie znowu złe, no i daje mobilność. Wielokrotnie już kładłem routerek za szybą w aucie i udostępniałem Internet reszcie podróżujących czy na ognisku w głuszy Mi-Fi kładło się gdzieś wysoko, by złapało zasięg, a telefony bliżej ziemi miały jakikolwiek Internet.

Odpowiedz

133. ~Centurion
0

2016-06-15 20:31:09

Ad 124. Sugeruję ranking taryf no limit??Pierwsze słyszę!Skąd taki pomysł?Skąd u Was tak uprzedzenie do usług nielimitowanego internetu?Zrozumiałbym klienta, który nie bardzo ogania zastosowane w takich usługach ograniczenia i do tego ma alergie na czytanie regulaminów, no ale Wy jesteście redaktorami portalu telekomunikacyjnego... Wydaje mi się, że w tego typu kwestiach powinniście nie tylko dobrze się orientować, ale umieć obiektywnie ludziom to wyjaśnić (z jednej strony bez przesadnego zachwalania typowego dla reklam, a z drugiej strony nie dać się wciągnąć w demonizowanie "internetu no-limit").

Odpowiedz

132. ~Centurion
0

2016-06-15 20:13:25

Ad 122. Wbrew pozorom nie zależy mi specjalnie na tym żebyście przyjęli wszystkie moje argumenty i mi przyklasnęli. Nie potrzebuję karmić tym swojego ego, czy też z satysfakcją obwieszczać, że miałem rację.Nie zrozumieliście, trudno, Wasza strata :-)Daliście nam możliwość komentowania, mimo, że mogliście zablokować komentowanie pod tak kontrowersyjnym artykułem, zatem to nie tylko Wasze miejsce do upubliczniania myśli, treści, tez itp.. Mógłbym zatem w rewanżu napisać - nie podobają się wam moje komentarze to nie musicie ich czytać! :-)Na pewno nie ulegnę szantażowi w stylu - "Dawaj swoje porównanie, koniecznie z tabelą (żeby orson załapał), a my się pośmiejemy. Jeśli nie to się zamknij!"Żeby było jasne - od samego początku moją główną intencją nie był tu "wywrócenie", ani skreślenie, czy nawet żądanie przebudowy powyższego porównania. Podałem po prostu lepszą opcję abonamentu na internet mobilny z dużo lepszym sprzętem za cenę mieszczącą sie w Waszych kryteriach (do 100 zł)!Tylko tyle i aż tyle.

Odpowiedz

131. ~Centurion
0

2016-06-15 19:48:43

Ad 123. Moim zdaniem ze sprzętem dodawanym (z dotacją) do abonamentów na internet mobilny jest trochę szerszy problem. O ile rozpoznawalność i klasyfikowanie różnego rodzaju smartfonów są dość powszechne wśród klientów to w kwestii modemów, routerów oraz innego rodzaju urządzeń przystosowanych do łączenia się oraz udostępniania internetu jest znacznie gorzej. Niektórym się wydaje, że wezmą do abonamentu na internet mobilny pierwszy lepszy sprzęcik i będzie działał skutecznie, wydajnie i bezproblemowo, jak porządny router stacjonarny - np. w domu, gdzie z internetu chce korzystać wieloosobowa rodzina z licznymi urządzeniami.Należy im zawczasu wyjaśnić, że podstawowy routerek mobilny się do tego nie nadaje! Co między innym ośmieliłem się wcześniej czynić :-)

Odpowiedz

130. ~
0

2016-06-14 22:58:45

Świat stoi na głowie :)) Na wsi kładą mi światłowody pod chałupą a w mieście tylko Cu i to ponad 1300metrów...Żeby było śmieszniej to na wsi mam pełen zasięg UMTS 2100 i działa to szybciej niż net po Cu :D

Odpowiedz

129. ~mila
0

2016-06-14 22:42:01

a jak masz komórę w Orange to masz rabat na komórę 50% - więc Free dal DOmu z limitem 150GB (za +5zł dodatkowa karta do tego Internetu za 5zł) - więc to jest wtedy dużo lepsza oferta. bo wychodzi abo za 150GB z dwoma kartami

Odpowiedz

128. ~Punk
0

2016-06-14 11:49:49

T-Mobile się z ofertą postarał, jak komuś nie potrzeba LTE bez limitu to oferta jest naprawdę ciekawa.

Odpowiedz

127. ~AS
0

2016-06-14 08:24:41

@126 dajesz się podpuszczać...szkoda klawiatury.

Odpowiedz

126. WitekT
0

2016-06-14 07:11:20

Ktoś: a co on nowego wnosił? I co z tego, że ta reklama jest? Z tego się utrzymujemy. Nikt się nie może reklamować czy co?

Odpowiedz

125. ~Ktoś
0

2016-06-14 06:43:21

usunęli mój komentarz o reklamie w tle:):):)

Odpowiedz

124. WitekT
0

2016-06-13 21:55:05

Centurion: jeszcze w kwestii tego Orange. Sugerujesz,ż e powinniśmy zrobić ranking taryf no limit zamiast rankingu 50 GB?

Odpowiedz

123. LuiN
0

2016-06-13 21:45:47

114, Centurion - owszem, przez ostatni miesiąc codziennie, router podpięty do PC przez USB, reszta sprzętów (TV, Chromecast, telefony, laptop, konsole) po Wi-Fi. I sam mam dosyć z powodu ograniczeń liczby podpiętych urządzeń i problemów z obsłużeniem wielu połączeń Wi-Fi w tym samym czasie. Docelowo będzie albo stacjonarny router LTE podpięty do posiadanego routera Asusa, albo "kluczyk" wpięty do tego Asusa. W przypadku Internetu udostępnionego z telefonu i mnóstwa podłączonych urządzeń, problem jest jeszcze większy niż przy MiFi (nijak mają się deklaracje maksymalnej liczby urządzeń względem używalnej ich liczby). @106, mnie nie chodzi o maksymalny czas pracy (mam MiFi z 10h, ale i tak wisi na zasilaniu), tylko o kwestię zwiększonej liczby cykli pracy akumulatora w telefonie. Przy wbudowanym akumulatorze możemy sobie mocno nadwerężyć czas pracy telefonu, bo zużyjemy akumulator.

Odpowiedz