DAJ CYNK

Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na wrzesień 2022

Przemysław Banasiak

Poradniki

Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na wrzesień 2022
Szukasz komputera do gier? Wydajnej stacji roboczej? A może taniego zestawu do pracy biurowej? Nie ma znaczenia ile chcesz wydać, z naszymi polecanymi zestawami komputerowymi na wrzesień 2022 znajdziesz coś dla siebie!

Jak składamy polecane zestawy komputerowe?

Liczy się dla nas przed wszystkim wydajność oraz niezawodność proponowanych podzespołów. Są to komputery skompletowane z myślą zarówno o graniu, jak i typowej pracy. Stawiamy na mocny procesor, kartę graficzną oraz szybkie pamięci RAM. Na dalszym planie, chociaż w żadnym wypadku nie ignorowane, są płyta główna, dysk czy zasilacz. W przypadku nośników danych całkowicie rezygnujemy z dysków talerzowych, oferując już tylko nośniki SSD. Ich ceny są dzisiaj na tyle niskie, że konstrukcje HDD tracą sens w komputerach domowych. Zwłaszcza biorąc pod uwagę komfort pracy.

Nasze propozycje obejmują zarówno procesory Intela, jak i AMD; karty graficzne NVIDIA GeForce, ale również AMD Radeon. Nie staramy się sztucznie promować nowości, zwłaszcza, gdy ich cena nie ma uzasadnienia w wydajności, a więc nie powinna Was dziwić obecność w tańszych zestawach Intel Core 11. generacji czy propozycji AMD Ryzen 5000. Warto jednak pamiętać, że w najbliższych tygodniach miesiącach będzie sporo premier - AMD Ryzen 7000 oraz Intel Raptor Lake - a więc ceny i dostępność w sklepach mogą się zmieniać jak w kalejdoskopie.

Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na lipiec 2022
Na szczęście sytuacja na rynku kart graficznych wróciła do normy.
Wszystko dzięki drożejącej energii elektrycznej, krachowi na rynku kryptowalut oraz zbliżającym się premierom układów AMD Radeon RX 7000 oraz NVIDIA GeForce RTX 4000. Tym samym jest w czym wybierać w sklepach, a ceny powoli zbliżają się do sugerowanych przez producentów. Jednak jeszcze nie wszystkie modele osiągnęły MSRP - zwłaszcza u Zielonych, a więc czasami nadal sięgamy po starsze odpowiedniki.

Zobacz: Intel Core i9-12900K i tanie chłodzenie AiO. Czy to ma sens? (Test)

Pamiętajcie też, że składanie komputerów to kwestia mocno indywidualna. Każdy z nas ma swoje preferencje odnośnie producentów czy konkretnych podzespołów. Obecne propozycje przygotowane zostały na podstawie naszej wiedzy i doświadczeń. Jeśli jednak Waszym zdaniem warto coś zmienić, to sugestii chętnie wysłuchamy w komentarzach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis, Shutterstock