DAJ CYNK

11 darmowych gier na wakacje. Nie możesz ich ominąć

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Gry

 

Uważasz, że gratis to uczciwa cena? W takim razie ten ranking jest wprost stworzony dla ciebie. 

Rok szkolny już się skończył i rozpoczął się sezon wakacyjno-urlopowy. Zatem wiele osób będzie miało dużo wolnego czasu, który można wykorzystać na rozrywkę. Coraz popularniejszą metodą spędzania wolnej chwili są gry wideo. 

Niestety, wiele z nich kosztuje krocie, a próbne wersje i demo są teraz rzadkością. Istnieje zatem ryzyko, że zostaniemy z grą, która całkowicie odbiega od naszych oczekiwań. Takiego problemu nie ma, gdy gra jest zupełnie darmowa. Dlatego też udostępniamy listę gier, za które nie trzeba płacić, by zanurzyć się w rozgrywce na wiele godzin.

Jak wybieraliśmy?

Staraliśmy się unikać światowej sławy produkcji, o których każdy słyszał, choć i takie gry pojawią się na liście. Żywimy jednak nadzieję, że nawet zatwardziali gracze znajdą dla siebie tutaj coś nowego, gdyż w zestawieniu pojawi się kilka mniej znanych tytułów. Warunkiem koniecznym znalezienia się na tej liście jest darmowość i nie chodzi tu okresowe promocje ani darmowe weekendy, czy gry rozdane przez Epica. Chodzi o czysty Free to Play.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że tego typu zestawienia, w których pojawiają się gry z różnych kategorii są mocno subiektywne i ciężko byłoby wskazać wyższość jednej nad drugą, skoro mogą się różnić praktycznie wszystkim. Dlatego też będzie to miało bardziej formę luźnej listy propozycji niż rankingu. Gry będą pojawiały się w kolejności alfabetycznej.

Nie znajdą się tu też tytuły, będące w naszym poprzednim zestawieniu o najlepszych darmowych grach ze Steama.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock wł.