DAJ CYNK

YouTube weźmie się za kłamstwa na temat 5G i koronawirusa

Isand

Wydarzenia

YouTube Premium przez 4 miesiące za darmo dla użytkowników Galaxy

YouTube wreszcie zamierza wziąć się na poważnie za walkę z dezinformacją. Stojąca na czele portalu Sasan Wojcicki ogłosiła, ze wszystkie filmy, które szerzą kłamstwa na temat koronawirusa będą usuwane.

Nadzwyczajne czasy, takie jak teraz w naturalny sposób sprawiają, ze ludzie szukają czegoś pewnego, co pomoże im przetrwać trudne chwile. Szczególnie, jeśli zapadną na koronawirusa. Wielu nie wie co robić, inni poszukają pomocy w szpitalu, ale niektórzy posłuchają różnych internetowych szarlatanów  czy też domorosłych znachorów. Susan Wojcicki sprecyzowała, ze wszystkie filmy, które mówią coś sprzecznego z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia będą usuwane. Jako przykład podała tezę, ze witamina C leczy wirusa. Daleko nie trzeba szukać - w Polsce niejaki Jerzy Zięba chciał leczyć koronawirusa lewoskrętną witaminą C i dożylnym perhydrolem.

YouTube od teraz będzie usuwał wszystkie podobne filmy. Wojcicki poruszyła też bliską portalowi TELEPOLIS.PL sprawę 5G. Ostatnio informowaliśmy, że radykalni przeciwnicy 5G zaczęli podpalać maszty 5G i szkodzić infrastrukturze potrzebnej do utrzymania łączności. Dyrektor zapewniła, że wszelkie filmy łączące 5G z koronawirusem będą usuwane.

Zobacz Zdobywcy Mount Everest mogą korzystać z 5G sieci China Mobile
Zobacz 5G roznosi koronawirusa? Wielka Brytania chce zatrzymać teorię spiskową

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CNN

Przewiń w dół do następnego wpisu