DAJ CYNK

Węgrzy protestują przeciwko podatkowi od Internetu

31.10.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2753

Ważne 9

0

Węgrzy protestują przeciwko planom wprowadzenia podatku od każdego przesłanego gigabajta danych w Internecie.

Węgrzy protestują przeciwko planom wprowadzenia podatku od każdego przesłanego gigabajta danych w Internecie.

Rządowy plan zakładał miesięczną stawkę w wysokości 2 złotych od jednego gigabajta dla odbiorcy prywatnego, a maksymalnie 8-9 złotych miesięcznie. A dla firm miesięczna opłata miała wynosić maksymalnie 70 złotych - mówi ambasador Polski w Budapeszcie Roman Kowalski.

W niedzielę został zorganizowany protest pod ministerstwem gospodarki. Uczestniczyło w nim kilka tysięcy osób, które zorganizowały się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zdaniem protestujących, plany wprowadzenia dodatkowego podatku, ograniczą prawa i swobody demokratyczne. Na znak protestu demonstrujący trzymali uniesione w górę smartfony.

Pomimo tego, że podatek nie został jeszcze wprowadzony, już wzbudza ogromny sprzeciw Węgrów. Rząd odczuł już presję tłumu i myśli nad wprowadzeniem poprawek do projektu, ale nie planuje zmiany wysokości podatku.

Zobacz: Węgrzy chcą opodatkować Internet

Źródło tekstu: tvn24; wł

Komentarze
Zaloguj się
16. Gormar
0

2014-11-01 14:10:31

@11. Ale ty na prawdę sądzisz, że na Węgrzech nie ma podobnej opłaty od firm telekomunikacyjnych? Nie żartuj. Do tego jeszcze niedawno firmy telekomunikacyjne "zrzucały" się po 1% swoich przychodów na usługę powszechną a teraz płaczą o 0,05%. Nie wiem czy się śmiać czy płakać :(.

Odpowiedz

15. ~zulugula
1

2014-11-01 07:41:22

@8 byłeś tam?

Odpowiedz

2014-10-31 18:17:31

po wyborach za rok może przejść, pewnej partii podoba się to co robi władza na Węgrzech, dlatego trzeba mieć przysłowiową rękę na pulsie.

Odpowiedz

13. ~klawesyn
-1

2014-10-31 17:50:02

W Polsce coś takiego by nie przeszło, bo w Polsce władza wybrana przez ludzi nie liczy się z ludźmi.

Odpowiedz

12. ~
0

2014-10-31 17:44:44

"...Hm... Madziar... Pewnie czikosz albo koniokrad. W najlepszym razie ? muzykant. He, he, he!..." - CK Dezerterzy.

Odpowiedz

11. ~
0

2014-10-31 16:58:35

a w polsze wprowdzono taki podatek i nikt nie protestował

Odpowiedz

10. ~
0

2014-10-31 14:17:21

Mówili, że Orban to pisior, a okazał się zwykłym platfusem.

Odpowiedz

9. ~KDT
3

2014-10-31 10:42:39

Ktoś tu zdecydowanie nie ogląda telewizji. Już wczoraj wieczorem podano, że Orban przestraszył się, że go wysiudają z ciepłej posadki i wycofał się z wprowadzania podatku na 2015... Tyle że nie wycofał się do końca i nadal chce go wprowadzić od 2016, ale po szeroko zakrojonej akcji konsultacyjnej... No cóż, jak mówi przysłowie: Aby do wiosny :)

Odpowiedz

8. ~plo
0

2014-10-31 10:31:35

tych ludzi bylo prawie 100 tysiecy na tej manifestacji a nie kilka jak blednie podano....

Odpowiedz

7. ~
2

2014-10-31 10:21:22

lol protesty od ponad tygodnia a dziś akurat Orban wycofał się z tego podatku.

Odpowiedz

4. ~
3

2014-10-31 10:13:57

Jakim trzeba być fanatykiem, żeby kojarzyć wydarzenie państwowe na Węgrzech z hamerykańskim bożkiem elektroniki?

Odpowiedz

-8

2014-10-31 10:07:01

Myślę, że samo opodatkowanie internetu nie wywołuje aż takiego sprzeciwu jak fakt, że większość Węgrów ma Androida (z uwagi na tanie smartofony z tym systemem są po prostu popularne), a cechą tego systemu jest to, że są od razu napakowane bloatwarem, który nieustannie przesyła coś przez internet. Kolejna kwestia to przytłaczająca ilość aplikacji, wirusów i trojanów na system Google które również intensywnie bez wiedzy użytkownika korzystają z internetu. Reasumując jest nadzieja, że po wprowadzenia tego podatku wzrośnie na Węgrzech ilość bezpiecznych urządzeń z iOS i Mac OS X.

Odpowiedz

2. ~quasimodo
1

2014-10-31 10:04:34

Chyba już Orban wycofał się z opodatkowania internetu.

Odpowiedz

1. ~
0

2014-10-31 10:04:19

Pewnie ruch spadł by o 90 Proc. Trzeba rozważyć taka mozliwosc rowniez w polsce, modernizacja sieci nie bedzie potrzebna :)

Odpowiedz