DAJ CYNK

Teraz awizo dostaniesz ekologicznie: Poczta Polska doręczy je samochodem elektrycznym

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6104

Teraz awizo dostaniesz ekologicznie: Poczta Polska doręczy je samochodem elektrycznym

Pracownicy Poczty Polskiej od połowy listopada będą doręczać przesyłki i paczki przy pomocy elektrycznych Nissanów e-NV200, które w usłudze wynajmu długoterminowego dostarczy firma Arval Service Lease Polska.  Poczta ma obecnie największą flotę użytkowych aut elektrycznych w Polsce

Zobacz: Poczta Polska stawia na elektromobilność

O planach elektryfikacji floty pojazdów Poczty Polskiej mówi się już  od dłuższego czasu. W pierwszej połowie roku prowadzone były testy aut elektrycznych o różnych parametrach użytkowych - sprawdzono pojazdy 8 marek.  W sierpniu Poczta Polska wybrała dostawcę w przetargu na najem aut elektrycznych. Teraz przyszedł czas na kolejny etap, czyli wyposażenie w e-samochody pocztowych doręczycieli.

W najbliższych dniach auta elektryczne trafią do Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia. Wynajem aut elektrycznych przez Pocztę Polska ma stanowić jeden z przykładów realizacji przygotowanego Ministerstwo Energii „Planu rozwoju elektromobilności w Polsce”.

Zobacz: Poczta Polska ma nowe rozwiązanie dla sklepów internetowych
Zobacz: Poczta Polska stawia na obsługę e-handlu

Poczta Polska liczy na korzyści związane z wynajmem samochodów elektrycznych jako mniej awaryjnych i tańszych od spalinowych. Pod uwagę brane było także ograniczenie emisji CO2. Auta dla Poczty Polskiej w usłudze wynajmu długoterminowego dostarczy Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. Poczta skorzysta z 36-miesięcznego najmu tych pojazdów wraz z ich serwisem. Pełny pakiet ubezpieczenia pojazdów w zakresie OC i AC, wraz z ochroną NNW zapewni Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Nissan e-NV200 jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 80 kW i baterię trakcyjną o pojemności 40 kWh, co umożliwi uzyskanie prędkości maksymalnej 123 km/h i zasięgu w jeździe miejskiej 301 km według cyklu WLTP. Pojazdy mogą być ładowane prądem przemiennym (ładowanie AC, także z gniazdka 230V) lub prądem stałym („szybkie” ładowanie DC). Ładowność pojazdu wynosi 742 kg, kubatura przestrzeni ładunkowej 4,2 m3. Pojazdy mają m.in. system hamowania odzyskowego (rekuperacyjnego) oraz wspomagania parkowania (kamera cofania z zintegrowanym lusterkiem bocznym kierowcy). 

Zobacz: Listonosz na rowerze to już przeszłość. Poczta Polska testuje elektryczne pojazdy dla listonoszy
Zobacz: Poczta Polska chce być nowocześniejsza. Operator testuje technologię radiowej identyfikacji przesyłek

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Poczta Polska

Przewiń w dół do następnego wpisu