DAJ CYNK

Szef Huawei mówi wprost - USA nie zniszczą naszej firmy!

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4356

W wywiadzie dla BBC szef i założyciel Huaweia twardo odniósł się do zarzutów Stanów Zjednoczonych pod adresem jego firm. USA to nie cały świat.

Ren Zhengfei nie widzi sytuacji, w której świat mógłby zrezygnować z usług jego firmy. Jego zdaniem nie można odwrócić się od Huawei tylko dlatego, że jest bardziej zaawansowaną firmą. Dodał też, że nie jest możliwe, aby Huawei został zniszczony przez Stany Zjednoczone. 74-latek zaznaczył, że USA to nie cały świat. To tylko jego część, więc jeśli jedna część świata nie chce współpracować z jego firmą, to wszelkie inwestycje zostaną skierowane w innym kierunku. Zadeklarował też, że gdyby doszło do jakiegokolwiek szpiegostwa ze strony Huaweia, zamknąłby firmę.

Zobacz: Problemy Huaweia szansą dla Samsunga. Koreańczycy chcą przejąć część biznesu sieci 5G

W wywiadzie Zhengfei wspomniał też wyniki ostatnich testów przeprowadzonych przez brytyjskie Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa, które stwierdziło, że jeśli zachowane zostaną środki bezpieczeństwa, to budowa sieci 5G przy wykorzystaniu sprzętu Huaweia nie zagraża bezpieczeństwu kraju.

Obecnie Huawei czeka na decyzję w sprawie brytyjskich operatorów. Od niej będzie zależało, czy sieć 5G w Wielkiej Brytanii zostanie zbudowana z wykorzystaniem sprzętu chińskiego giganta.

Zobacz: Huawei skomentował działania rządu USA oraz kwestie cyberbezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii

Źródło tekstu: BBC; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu