DAJ CYNK

Sundar Pichai: sztuczna inteligencja jest niczym ogień

21.01.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 31

Ważne 3

2

W ostatnim czasie obserwujemy wzmożoną społeczną dyskusję nad problemem sztucznej inteligencji. Wypowiadali się politycy, filozofowie, wizjonerzy... czas na dyrektora generalnego Google'a.W ostatnim czasie obserwujemy wzmożoną społeczną dyskusję nad problemem sztucznej inteligencji. Wypowiadali się politycy, filozofowie, wizjonerzy... czas na dyrektora generalnego Google'a.

Sundar Pichai uważa, że sztuczna inteligencja jest niczym ogień. Płomienie również mogą krzywdzić i zabijać, ale ludzkości udało się okiełznać żywioł i przekuć go w jedną z największych zdobyczy w historii. Rozwój takich technologii jak Bixby, Google Assistant, Alexa czy Cortana ma być dowodem na to, że teraz czeka nas podobne wyzwanie. Ale teraz jego przedmiotem będzie sztuczna inteligencja.

Optymizm Pichaia (wierzy, że ludzkość utrzyma sztuczną inteligencję w ryzach) kontrastuje z pesymizmem Elona Muska. Znany z m.in. Paypala czy SpaceX Musk uważa, że na końcu i tak zwyciężą maszyny, a sztuczna inteligencja jest największym zagrożeniem dla istnienia ludzkości. Wypowiedział się również Władimir Putin. Przypomnijmy: prezydent Federacji Rosyjskiej wierzy, że ten kto wygra wyścig w dziedzinie sztucznej inteligencji - ten będzie władcą świata.

Źródło tekstu: androidauthority, wł

Komentarze
Zaloguj się