DAJ CYNK

Qualcomm oskarża firmę Apple o kradzież tajemnic dotyczących modemów i przekazanie ich Intelowi

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2476

Tegoroczne iPhone'y, które Apple zaprezentował 12 września, korzystają wyłącznie z modemów firmy Intel. Qualcomm oskarża amerykańskiego giganta o przekazanie jego konkurentowi poufnych informacji, które umożliwiły ulepszenie tych komponentów.

W 2016 i 2017 roku smartfony Apple'a były wyposażone w modemy pochodzące zarówno od Qualcommu, jak i od Intela. To się zmieniło w bieżącym roku. Ciągnące się wzajemne oskarżenia producenta Snapdragonów z producentem iPhone'ów, o których sporo pisaliśmy na łamach TELEPOLIS.PL, a dotyczące licencji na produkty Qualcommu, amerykański gigant zrezygnował z produktów tego dostawcy na rzecz Intela. Chipzilla dostarcza modemy do wszystkich tegorocznych iPhone'ów.

Qualcomm złożył pozew sądowy, w którym oskarża Apple'a o to, że przekazuje Intelowi tajemnice swoich układów, dzięki temu firma ta może poprawić osiągi swoich produktów, z korzyścią dla nabywców nowych iPhone'ów. Podobną skargę Qualcomm złożył już w listopadzie ubiegłego roku, ale teraz zarzuty zostały doprecyzowane. Jak podaje Reuters, dzisiejsze zgłoszenie jest bardziej szczegółowe i stwierdza, że ​​producent firma Apple była zaangażowana w wieloletnią kampanię niechlujnego, niewłaściwego i oszukańczego zachowania (...) w celu ulepszenia chipów modemów niskiej jakości, w tym tych produkowanych przez Intela, konkurenta Qualcommu.

Kiedy "przyjaźń" między Qualcommem i Apple'em miała się dobrze, producent iPhone'ów uzyskał dostęp do narzędzi projektanta chipów, co miało pomóc Apple'owi w integracji układów z telefonami. Ale od czasu złożenia pozwu w listopadzie Qualcomm twierdzi, że jego inżynierowie znaleźli dowody na to, że Apple użyło oprogramowania Qualcommu do poprawy wydajności chipsetów Intela. W zmienionym wniosku podano, że użycie oprogramowania Qualcommu poprawiło chip Intela tak bardzo, że Apple zdecydowało się zerwać partnerstwo z Qualcommem na rzecz Intela. Ten ostatni nie figuruje jako oskarżony w pozwie.

Zobacz: Apple vs Qualcomm vs... Intel
Zobacz: Apple kontra Qualcomm - Apple ukarany grzywną
Zobacz: Apple zamieni modemy Qualcommu na Intela

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu